Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Takový byl Batch 2022

Druhý ročník brněnské klubové noci Batch ohlašuje datum konání

 

Batch, druhý ročník klubové noci, se vrátí příští rok do Brna! Zapište si do kalendáře 5. – 7. října 2023 a přijďte na nadžánrový program propojující brněnské kluby.

 

V rámci  Batch – showcase festival a konferencem vystoupilo téměř šest desítek vystupujících z desítky zemí a to ve třinácti klubech najednou. Zapojily se kluby Alterna, ArtBar Druhý Pád, Fléda, Kabinet múz, Kafara, Metro Music Bar, Music Lab, Ponava, Rusty Nail, Sibiř, Stará Pekárna a Vegalité, spojených v BACH – Brněnské Asociaci Clubové Hudby.

 

Díky programové pestrosti mohli návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale také hudební žánry od folku, jazzu, postrocku po crust a punk a to za jednotné vstupné jednodenní či dvoudenní, na které mohli libovolně přecházet mezi kluby.

 

„Festival společně pořádalo dvanáct vzájemně si konkurujících hudebních klubů, představujících širokou paletu velikostí, žánrových zaměření, organizačních struktur, světonázorů a obchodních modelů. Je malým zázrakem, že se nám daří mj. i finančně dohodnout. Průběh prvního ročníku tak považuji za úspěšný a věřím, že se jedná o začátek dlouho trvající tradice,“ říká k prvnímu ročníku předseda BACH Vít Kalvoda.

 

V sobotu 1. 10. proběhl v rámci Batch – klubové noci a konference ReConnect společný přednáškový program v Kabinetu Múz, skládající se z přednášek, panelových diskuzí a networkingu.

 

Jak využít TIC Brno přednesla Zuzana Mičkalová, která představila možnosti TIC Brno pro prezentaci hudebních akcí, hudebníků a hudebních platforem, proběhla debata o budoucnosti umělecké a kreativní komunity v bývalém vojenském areálu na Kraví hoře, proběhl také speed-meeting se zástupci brněnských hudebních klubů pro hudebníky a jejich zástupce.

 

Značně inspirativní byla debata o klubových a hudebních asociacích u nás a v zahraničí. Marcel Palovčík představil nově vznikající celorepublikovou klubovou asociaci, Vít Kalvoda, předseda BACH, prezentoval aktivity BACH, včetně zcela unikátní mobilní aplikace. Tu si během festivalu Batch stáhlo téměř 3000 uživatelů, aplikaci informující o klubovém programu tak dnes používá na 5 000 osob.

 

Za Asociáciu Hudobných Klubov Slovenska se zúčastnil Tibor Zelenay a za Hudobnú Úniu Slovenska Lumir Mati, kteří představili své programy spolupráce na vládní úrovni, s kolektivními správci na Slovensku i možnosti další přeshraniční spolupráce.

 

Na závěr dne byl prezentován program Granty partnerství OSA Šárkou Jančíkovou a souhrn grantových výzev a finanční podpory pro hudebníky a pořadatele napříč scénou.

 

Ti, kdo nemohli dorazit na místo, se mohou těšit na brzký záznam celého dne na youtube kanálu BACH – Brněnské Asociaci Clubové Hudby.

 

Akce se koná se záštitou ministra kultury Mgr. Martina Baxy, za finančního přispění Fondů EHP a Norska, Ministerstva kultury České republiky, Nadace Český hudební fond a SAKO Brno a pod záštitou a za finanční podpory náměstka primátorky města Brna JUDr. Roberta Kerndla.

 

Financováno z Fondů EHP 2014-2021