Konference BACH hledá podmínky pro hudební produkce

Brněnská asociace clubové hudby (BACH) pořádá konferenci, na které bude hledat odpovědi na otázky související s noční ekonomikou města a podmínkami pro hudební produkce. Konference se uskuteční v pátek 17. září 2021 v Kabinetu Múz a vystoupí na ní významné osobnosti.

Konference BACH se účastní První noční starosta města Vilnius, Marek Adam Harold, který pohovoří na téma posílení noční ekonomiky a eliminace jejích negativních dopadů. Mezi další významné osobností akce patří: Marek Fišer – radní pro kulturu města Brna, Mgr. Jiří Pilip – MK ČR, Jake Beaumont-Nesbitt – ředitel IMMF, Márton Náray – vedoucí agentury Soundczech, Petr „Kužel“ Blažek – předseda MMF, Vít Kalvoda – předseda BACH, Martin Kozumplík – analytik BACH.

Na konferenci bude představena mobilní aplikace, která zobrazí vždy zcela aktuální informace o akcích v brněnských hudebních klubech. Aplikace bude propojena s datovým skladem akcí připravovaný statutárním městem Brno. Dále by zde měl vzniknout návrh showcase festivalu BACH, který by se měl konat ve všech brněnských klubech na podzim roku 2022.

Konference BACH je součástí většího projektu Reconnect a dále také projektu „Platforma pro posílení spolupráce hudebních klubů“ financovaného z dotací EHP a Norských fondů 2014–2021. Reconnect se koná od 15. do 17. září 2021 a každý den vede jeden z partnerů – IMMF, Soundczech, BACH.

Další info

Asociace BACH sdružuje všechny brněnské hudební kluby a vznikla k 101. výročí založení Československé republiky.

Program konference:

12:30 Drobné občerstvení
13:00 Příběh BACH
13:15 Brněnské hudební kluby se představují
14:00 Přestávka
14:15 Představení aplikace BACH (Tomáš Hnilica, Trueapps) a datového skladu MMB (Radka Musilová, Odbor kultury Magistrátu města Brna)
14:45 Přestávka
15:00 Marek Fišer, radní pro kulturu města Brna: Krok za krokem k EHMK
15:30 Panel: Jak posílit kulturu a ekonomiku a přitom zůstat v bezpečí
– Ing. Marek Fišer, radní pro kulturu města Brna
– Mgr. et Mgr. Jana Janulíková, ředitelka TIC
– Bc. Petr Štika, MBA, LL.M., tajemník MČ Brno-střed