Financováno z Fondů EHP 2014-2021

konference ReConnect

Jak by mohl vypadat restart hudební scény po covidu? Odpovědi bude hledat akce s oficiálním názvem RECONNECT, která se odehraje v Brně ve dnech 15. až 17. září 2021. Event na tři dny spojí na jednom místě zástupce klubů, manažery, muzikanty i další hudební profesionály. Akci pořádá hudební kancelář SoundCzech společně s BACH (Brněnská Asociace Clubové Hudby) a Music Managers Forum Czech Republic.

 

„Je to dokonalé spojení. Nezávisle na sobě jsme plánovali dvě různé akce, nakonec jsme se spojili a rozhodli se zorganizovat jednu společnou akci,“ říká Márton Náray, ředitel SoundCzechu, důvody propojení s BACH (Brněnskou Asociací Clubové Hudby). „Čekala nás – a ještě budou – nelehká rozhodnutí v souvislosti s epidemií covid-19 a myslíme si, že jediná cesta ven z toho všeho je ta společná. To je také motto celé této akce,“ doplňuje. „Jsme šťastní, že můžeme představit hudebním profesionálům z celé Evropy naše krásné město Brno a prezentovat vysokou úroveň lokální klubové scény,“ říká předseda BACH Vít Kalvoda.

 

Na první den akce zve SoundCzech domácí i zahraniční profesionály, kteří se podělí o svůj pohled na uzdravení hudebního sektoru, podporu regionálních hudebních scén. Zaměří se také na možnosti digitální distribuce a prezentace, nové formy podnikání v hudbě a vzájemné propojování hudebních labelů. O program druhého dne konference se postará BACH a zaměří se na témata spojená s klubovou scénou.

 

Celá akce začne tzv. nultým dnem. Jeho náplní bude setkání Fóra hudebních manažerů, které organziuje Music Managers Forum Czech Republic. „Jsme velmi potěšeni, že letošní setkání manažerské asociace IMMF bude v Česku. Chtěli jsme zahraničním kolegům představit město Brno, jeho koncertní prostory, a proto jsme tento event propojili s konferencí asociace BACH a CEEntral Sound od platformy SoundCzech,“ říká předseda MMF CZ Petr Blažek. „Pro tuzemské kolegy z asociace MMF CZ jsme připravili bohatý program, kde se mohou získat řadu informací a podnětů od zahraničních kolegů a pozvaných spíkrů, s nimiž budou mít také možnost se neformálně poznat v rámci večerních aktivit,“ dodává.

 

Na pořádání konference se dále podílí Česká Obec Hudební, Kreativní Evropa a HEMI Music Hub.

 

Členy BACH jsou: ArtBar, Alterna, Fléda, Vegalité, Kafara, Melodka, Eleven, Ponava, Kabinet múz, Music Lab, Sono, Stará Pekárna, Sybiř

 

RECONNECT: 

CEENTRAL SOUND – BACH CONFERENCE – IMMF CEE MEETING

15. – 17. 9. 2021

Fléda, Kabinet Múz, Jedna báseň – BRNO, CZ

FB EVENT

www.soundczech.cz

www.reconnectbrno.com 

 

Páteční program probíhá díky podpoře EEA and Norway grants