Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Four in Blue

Klub:

Music Lab

Datum:

29. 08. 2022 | 19:30

Teaser:

Zemité blues a soul jazz. Kapelník seskupení, saxofonista Radek Zapadlo (Vilém Spilka Quartet, Cotatcha Orchestra, Ondřej Ruml, Matej Benko ad.) založil kapelu v roce 2017 inspirován legendárními nahrávkami „Back At The Chicken Shack“ a „Midnight Special“ skvělého hráče na „hammondky“ Jimmyho Smithe. Kvarteto se od té doby posunulo směrem k vlastní tvorbě v estetice zmíněných nahrávek a stylů.

Text doplnění:

CZ:
Zemité blues a soul jazz. Kapelník seskupení, saxofonista Radek Zapadlo (Vilém Spilka Quartet, Cotatcha Orchestra, Ondřej Ruml, Matej Benko ad.) založil kapelu v roce 2017 inspirován legendárními nahrávkami „Back At The Chicken Shack“ a „Midnight Special“ skvělého hráče na „hammondky“ Jimmyho Smithe. Kvarteto se od té doby posunulo směrem k vlastní tvorbě v estetice zmíněných nahrávek a stylů. K napsání kompozic pro toto sdružení se donutili všichni členové kapely, dokonce i tradicionalista Radek Zapadlo, známý jazzový konzervativec. Zazní tak například jeho budoucí hity Dog´s Blues, Fried Egg nebo Blues for Magda. Kapela se tedy překvapivě záhy dopracovala k debutovému eponymnímu CD, které se v bolestech zrodilo v kultovním studiu Jalovec v Babicích nad Svitavou. Radek Zapadlo, hrající v této sestavě na tenor saxofon a alt saxofon, se ve Four in Blue obklopil neméně zkušenými hráči tak, aby obsazení kapely respektovalo původní Smithovy nahrávky – Petr Tureček (vycházející jazzová hvězda z líhně katedry jazzové interpretace JAMU Brno) hraje na bicí, Vladan Ronner (Mulligang, Milan Kašuba Trio ad.) na varhany Hammond a Vilém Spilka (Vilém Spilka Quartet ad.) na kytaru. Repertoáru kapely dnes dominuje vlastní tvorba, jejíž reprezentativní vzorek je právě na tomto CD.
Složení:
Radek Zapadlo – tenor saxofon a alt saxofon,
Petr Tureček – bicí,
Vladan Ronner – varhany Hammond,
Vilém Spilka – kytara

ENG:
Earthy blues and soul jazz. The bandleader, saxophonist Radek Zapadlo (Vilém Spilka Quartet, Cotatcha Orchestra, Ondřej Ruml, Matej Benko, etc.) founded the quartet in 2017, inspired by the legendary recordings Back at the Chicken; and Midnight Special by the grea Hammond player Jimmy Smith. Since then, the quartet has moved towards its own original music in the aesthetics of those recordings and styles. All members of the band, even the traditionalist Radek Zapadlo, a well-known jazz conservative, forced themselves to write compositions for this band. Therefore we will have a unique opportunity to hear Zapadlo´s future hits Dog´s Blues, Fried Egg or Blues for Magda. Surprisingly early, the band has made it to their debut eponymous CD, which was born in pain in the infamous studio Jalovec in Babice nad Svitavou. Radek Zapadlo, playing tenor and alto saxophone in Four in Blue, surrounded himself with equally experienced players so that the band; line up can pay respect to Smiths original recordings – Petr Tureček (a rising jazz star from the Department of Jazz at the JAMU Brno) on drums, Vladan Ronner (Mulligang, Milan Kašuba Trio etc.) on Hammond organ and Vilém Spilka (Vilém Spilka Quartet, etc.) on guitar. The bands current repertoire is dominated by originals penned by all band members. You can check out the core of it on this CD.

Radek Zapadlo – tenor and alto saxophone,
Petr Tureček – drums,
Vladan Ronner – Hammond organ,
Vilém Spilka – guitar

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

jazz