Pozvánka na valnou hromadu BACH dne 11.1.2023 v 10:00 SONO

Pozvánka na valnou hromadu a návrh stanov:

BACH_Pozvánka na valnou hromadu_leden 2023_

BACH_návrh stanov

Hezké svátky všem!

M.

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Ponava Cafe s.r.o.
1 rok před

Martine, díky za pečlivou práci na redesignu stanov. Mám několik návrhů:

1. Píšeš tu, že Představenstvo bude “namísto předsedy”, ale ve stanovách představenstvo předsedu nenahrazuje, ale jen doplňuje a předseda je jeho součástí.

V tomto ohledu je Tvůj návrh úpravy stanov obdobný jako můj ze 4. 4., který jste ale Ty i mnozí další členové ostře kritizovali. Pokud měl Tvůj návrh vytvořit “namísto předsedy tříčlenné představenstvo”, jak píšeš, tak někde zřejmě nastala chyba a bude nutné navrhnout změny stanov jinak.

Členové by se měli nejprve shodnout, zda chtějí
a) předsedu i představenstvo (jehož součástí je předseda), jak jsme s Koubkem navrhovali v dubnu, a jak teď navrhuješ v předkládaných stanovách, nebo
b) jen představenstvo (jak tady píšeš)

Pak teprve bychom to měli dát právníkovi, aby podle toho navrhnul změny stanov.

2. Píšeš, že nechceš hlasovat “o každé hospodě, která má v rohu pódium”.

Ve stanovách navrhuješ podmínku, že klub je organizace, která po 2 roky organizuje min. 70 akcí ročně a musí mít kapacitu min. 150 osob.

Podle této logiky jsou “hospody, které mají v rohu pódium” tyto: Alterna, Rusty Nail, Music Lab, Ponava, Vegalité, Stará Pekárna, Unleaded Coffee, První patro.

Prozatím budeme milostivě moci zůstat členy, ale další jim podobný podnik už nebude hudebním klubem. Stejně tak tito členové se nebudou moci znovu stát členy, pokud jim někdo členství ukončí.

Nemůžu si pomoct, působí to, jakoby bylo cílem z asociace malé členy (aktuálně tvoří polovinu asociace) z asociace postupně vytlačit.

Při zakládání jsme spoléhali na úsudek většiny. Dosud jsme měli na VH jediného uchazeče o členství. Tedy představa, že na dveře klepe fůra hospod, co mají v rohu pódium a my nestíháme o tom hlasovat, je zcela zavádějící.

Mám za to, že k filtrování nových členů zcela postačuje stávající úprava s konsensem stávajících členů a už samotná podmínka jejich účasti na VH je dostna pováženou.

3. Proč navrhuješ vypuštění čl. 4, kde jsou uvedeni zakládající členové spolku?

4. Přímo ve stanovách je uvedeno, že byly schváleny všemi členy, myslím, že toto není vhodné uvádět v textu stanov, ale do zápisu Valné hromady

Můj názor: návrh na úpravy stanov obsahuje mnohé nesrovnalostí a určitě bych nikomu nedoporučil jej v této podobě schválit.

Last edited 1 rok před by Ponava Cafe s.r.o.