Založení Asociace hudebního průmyslu

Ahoj, včera jsme se s Lukášem Starou zúčastnili za BACH, z.s. ustavující schůze nové Asociace hudebních profesionálů.

Tato Asociace by měla hájit zájmy velkých promotérů, venues (včetně klubů), poskytovatelů služeb, ticketingovek.

Svolavatelem byla společnost Live Nation, konkrétně Robert Porkert. Členství klubů má smysl jedině prostřednictvím nějaké zastřešující organizace, což je momentálně pouze BACH. Ostatní venues mají kapacitu přesahující 3000 míst, například Fórum Karlín, O2 Aréna. Akce se účastnily i vybrané festivaly a například i BVV.

Domníváme se, že tato Asociace je schopna hájit své zájmy, my, jako kluby možná v ní budeme zpočátku trochu ztraceni, ale momentálně neexistuje žádná jiná silná a smysluplná organizace, kterou by kluby zajímal. Zjednodušeně řečeno – co je dobré v době koronakrize pro velké hráče – promotéry a venues, to je dobré i pro kluby.

Do Asociace jsme za BACH vstoupili, nicméně musíme uhradit vstupní poplatek ve výši 5.000 Kč. Ustavující schůze (celkem 30 subjektů) zvolila pětičlenný Výkonný výbor, který připraví zápis, návrh rozpočtu, ročních členských poplatků a agendu. Asociace zatím vzniká jako beranidlo v době koronakrize, ambice pokračovat i po ní jsem zatím příliš necítil, nicméně si myslím, že je rozumné být u toho aktivní a vědět, co se děje.

Pokud se BACH na členství v AHP neshodne, můžeme vystoupit tím, že nezaplatíme vstupní poplatek. Bylo by tedy dobré o členství v AHP hlasovat, i když už jsme formálně učinili krok ke vstupu.

Protože AHP potřebuje vědět, koho zastupujeme, chtěl bych požádat všechny členy, kteří to zatím neučinili, aby vyplnili jednoduchý formulář o své velikosti, my ho poté pošleme AHP za celý BACH, kde už tak malí v součtu rozhodně nebudeme.

Zvolený výkonný výbor:

Robert Porkert – LiveNation

Radek Havlíček – Pink Panther

Jana Heřmánková – T-servis

Petr Pečený – První festivalová

Robert Schaffer – Bestsport

Díky

Martin Kozumplík

Souhlasíte s tím, aby se BACH stal členem AHP?
7 votes · 7 answers

Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Ponava Cafe s.r.o.
4 let před

Martine, Lukáši, hledal jsem tu AHP, ale ještě asi formálně vůbec není založená.

Jednalo se tedy o ustavující schůzi? Pokud ano, má být BACH jedním ze zakládajících členů?

Můžete prosím poslat stanovy asociace, popř. IČO, pokud je už založená? (Do mailu, prosím, já to rozešlu dál.)

Díky.

Vítek

Předseda BACH
4 let před

Většina členů odsouhlasila členství v AHP.