Financováno z Fondů EHP 2014-2021

PONK

Klub:

PONAVA

Datum:

23. 07. 2022 | 20:00

Teaser:

Postfolklorní cimbálové trio PONK z Brna.
LIDOVKA S GROOVEM!

Michal Krystýnek – zpěv, housle
Eduard Tomaštík – cimbál
Pavel Rajmic – kontrabas, baskytara

 

Text doplnění:

Trio Ponk vzniklo v Brně v roce 2013 a aktuálně hraje v obsazení

Michal Krystýnek – zpěv, housle
Eduard Tomaštík – cimbál
Pavel Rajmic – kontrabas, baskytara

Moravský původ všech tří členů byl úvodním odrazovým můstkem jejich společné hudební řeči. Přestože prošli členové tria klasickým hudebním školením a posléze hraním ve folklorních kapelách moravského regionu, snaží se ve své tvorbě přiznat i další sobě vlastní hudební styly jako například rock, blues či jazz.

Všechny tyto vlivy přetavil Ponk do debutového alba Postfolklor (2015), na kterém pracuje s původní lidovou písní zcela nadžánrovým způsobem. Prostřednictvím akustických nástrojů používaných nejčastěji v lidové moravské hudbě, vytváří osobitý ráz vstřebávající současné hudební žánry. Autorský název Postfolklor jasně definuje původní kořeny kapely a odráží záměr přetlumočit široké veřejnosti moravský folklor aktuálními prostředky. 

Deska Postfolklor získala cenu Anděl 2015 v kategorii Worldmusic. Mezinárodní porota odborníků nominovala Ponk jako vůbec první česky zpívající kapelu k vystoupení na prestižním hudebním veletrhu WOMEX –The World Music Expo, který proběhl v říjnu 2016 v Santiago de Compostela. 

Ponk na sklonku roku 2018 vydal svou druhou desku Diedina, která byla mj. v únoru 2019 nominována na prestižní mezinárodní ocenění Preis der deutschen Schallplattenkritik.

 

Vstupné dobrovolné, zážitky k nezaplacení…

 

 

 

 

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, folklor, folkrock