Miñtenkér

KAFARA

06. 01. 2023 | 20:00

Miñtenkér je pražská kapela hrající židovskou, romskou a další lidovou hudbu karpatského oblouku v poměrně tradiční sestavě z počátku 20. století. Miñtenkér vznikl jako společný projekt muzikantů z kapel Der Šenster Gob a Vousy, z nichž někteří se pro obveselení chopili jiného hudebního nástroje než obvykle. Housle, klarinet, houslová kontra, cimbál, kontrabas a pět hlasů neboli sto let stará židovská svatba v zapadlé karpatské hospodě jak vymalovaná. Na zdraví.

www.mintenker.eu

ethno, folklor, gypsy music, world music