Fumas

PONAVA

15. 12. 2022 | 19:30

Sólový koncert zakladatele pražské kapely Původní Bureš prezentující svůj styl jakožto psychedelicpunkfolkrock, vyznačující se dle kapelníka především nadměrným hlukem, minimem tónů a absencí jakýchkoliv změn rytmu.

Za čtyřicet let na scéně prošla kapelou, hrající zpravidla ve čtyřčlenném obsazení, asi dvacítka muzikantů. Kapela natočila čtrnáct „řádných“ alb (…a nepočítaně „neřádných“), z části i u brněnského nakladatelství Indies. To, že interpretaci většiny burešovských skladeb (z valné většiny autorských, místy i přiznaně „vykradených“) zvládne hravě i jeden hudebník, vás přijede přesvědčit Fumas (kytara, zpěv, foukací harmonika), alias Jaromír Palme, známý též coby grafik a ilustrátor.

Koncertu bude předcházet vernisáž výstavy Iva Řehová: Lovci perel

Malby na plátně a kombinované techniky na skle.

folk, folkrock, psychedelie, underground