Financováno z Fondů EHP 2014-2021

FREE FORMS #3 (CZ/A/SRB)

Klub:

PONAVA

Datum:

14. 12. 2022 | 20:00

Teaser:

Ve středu 14.12. uslyšíte a uvidíte různé kombinace těchto skvělých improvizátorů: Jana Vondrů, Peter Graham, Pavel Zlámal, Michael Delia, Michal Hrubý, Vítek Beneš, Radim Hanousek, Emil Gross a další hudebníci z Vídně.

Text doplnění:

Free Froms – Just MusicCreation. Innovation. Freedom. Music.

Hudebníci přibývají, zde je aktualizovaná sestava a bude to zřejmě událost měsíce prosince  : Jana Vondrů, Kristýna Švihálková, Žaneta Vítová, Peter Graham, Pavel Zlámal, Michael Delia, Michal Hrubý, Vítek Beneš, Radim Hanousek, Emil Gross a Nikola Vukovic z Vídně

Od 60. let minulého století se díky umělcům jako Derek Bailey, Paul Rogers, Axel Dõrner, Paul Lovens, Evan Parker a mnoha dalších vyvíjí improvizační hudební “styl”, který se znatelně vzdaluje všem typům jazzu a free jazzu i tehdejším avantgardním hnutím.
Způsob tvorby, který nelze jednoznačně zařadit, je tak rozmanitý jako počet umělců, kteří pro své komplexní umělecké znalosti a virtuozitu mohou a především chtějí vstoupit do této otevřené komunikace mezi sebou samými i přítomnými diváky.

Free Forms – Just Music je aktivní komunita umělců (hudebníků, tanečníků a výtvarníků) z mnoha evropských zemí – Rakouska, Francie, Anglie, Maďarska, Holandska, Itálie, Slovinska, Česka a Slovenska.

Kreativní setkání probíhají již řadu let v mnoha zemích, za jakési centrum lze považovat Vídeň a hlavního organizátora Udo Preise. Od října můžete tato mezinárodní setkání pravidelně sledovat i v Café Ponava. A to od teď až do skonání světa každou druhou středu v měsíci.
 

http://www.limmitationes.com/FreeForms/FreeForms.htm

Doporučené vstupné 150.-

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

experimental, free jazz, jazz