Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Fallgrapp

Klub:

Fléda

Datum:

23. 03. 2022 | 19:00

Teaser:

Slovenští Fallgrapp se po letech vracejí na Flédu s novým albem Ostrov!

Text doplnění:

Kapela Fallgrapp platí za jednu z ikon slovenské nezávislé scény, charakterizuje ji precizní zvuk a důmyslné aranže. Pohybuje se na hranicích žánrů jako trip-hop, downtempo nebo progresivní pop. Aktuálně čítá devět členů a funguje již téměř jednu dekádu.

 

Dosavadní alba kapely patří ke skvostům slovenské hudební scény. Díky úspěšnému debutu Řeka (2014) drží Fallgrapp prvenství v počtu získaných hudebních ocenění Radio_Head Awards v rámci jednoho ročníku – za rok 2014 získali Fallgrapp čtyři ceny v kategoriích Album roku, Singl roku, Debut roku a Elektronická nahrávka roka 2014. Obsahuje skladby jako Ľadový útes, I.N.A či Vlasy, jejíž videoklip zaznamenal na Youtube více než milion zhlédnutí.

 

Následující studiovka V hmle (2017) sa oproti prvotině vyznačuje organičtějším zvukem, větší pestrostí a spoluprací se jmény jako Jana Kirschner, Vec, Samuel Hošek či Juraj Benetin (Korben Dallas). Nejnovější album Ostrov (2020) nabízí ješte bohatší mix stylů – od pomalejších intimních písní, přes skladby s rapovými slakami a silnými popovými refrény až po taneční produkci. Z alba pochází také skladba Skladba roka 2020 posluchačské ankety Radio_Head Awards – Keď padal sneh, na které hostoval The Curly Simon.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

320 Kč

Předprodej:

Žánr:

elektronika, pop, soul