Financováno z Fondů EHP 2014-2021

ECHOES: Surgeon (UK)

Klub:

Fléda

Datum:

07. 10. 2022 | 21:00

Teaser:

Surgeon (UK), symbol experimentálního techno undergroundu. Uznávaný producent, který ostrými řezy dekonstruuje žánrové hranice. Legendární inovátor v live-show dubnové edice festivalu ECHOES.

Text doplnění:

Britský DJ a producent Anthony Child aka Surgeon bude hlavní hvězdou jarních Echoes, které otevřou taneční klubovou sezónu v Brně. Tvorbu respektovaného hudebníka charakterizují temné, minimalisticky pojaté kompozice s experimentálními přesahy. Už jeho raná alba z 90. let jsou řazena k nejzásadnějším techno nahrávkám vůbec.

 

Child představí na Flédě živě svou ceněnou aktuální tvorbu. Jde o dvojici čerstvých EP Raw Trax 1 a 2 (2019), zejména pak o dlouhohrající desku Luminosity Device (2018). „Snažil jsem se vytvořit techno album nahlížené psychedelickou optikou,“ vysvětluje pro web The Wire. Nahrávka je inspirována tibetskou Knihou mrtvých a nabízí transcendentální taneční zážitek. „Ve svém vývoji album nahlíží podstatu cesty – od pokojného smíření po temný ruch až k horečnému zúčtování a konečnému osvícení,“ vyzdvihuje desku magazín Pitchfork podobně jako třeba The Quietus.

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

techno