Financováno z Fondů EHP 2014-2021

ECHOES: alva noto (DE)

Klub:

Fléda

Datum:

01. 04. 2022 | 21:00

Teaser:

Alva Noto (DE) – berlínská ikona, jejíž dílo pokrývá plné spektrum elektronického experimentu. Nezaměnitelný tvůrce, který smazává hranice mezi hudbou a vizuálním uměním. ECHOES představí v ČR vzácnou audiovizuální performance.

Text doplnění:

Respektovaná osobnost experimentální scény Carsten Nicolai aka Alva Noto se představí v rámci festivalu Echoes. Tvorba věhlasného hudebníka se pohybuje na pomezí zvukových a obrazových médií, na hraně ambientu a tepající taneční elektroniky. Na Flédě se Nicolai představí v rámci turné UNIEQAV Live v doprovodu vizuálního umělce Kena Niiboriho.

 

Aktuální živá performance Alva Nota vychází ze stejnojmenné nahrávky UNIEQAV (2018), která je spolu s Unitxt (2008) a Univrs (2011) součástí koncepční trojice alb Uni. „Myšlenka Uni série byla vytvořit nahrávky posazené mezi experimentální a klubovou hudbou. Ponořil jsem se v nich více do rytmických konceptů,“ vysvětluje Nicolai pro britský server Straylandings. Kromě Uni natočil další tematické řady nahrávek jako jsou Transform (2000, 2001) nebo Xerrox (2007, 2009, 2015).

 

Celkem má na svém kontě bezmála dvě desítky alb. Berlínský hudebník je vytvářel také v řadě kolaborací s jinými známými umělci. Spolu s Olafem Benderem (aka Byetone) založil projekt Diamond Version, v doplnění o Franka Bretschneidera pak společně vytvořili trio Signal. Tato trojice také dohromady založila věhlasný label Raster-Noton specializující se na elektronickou hudbu, z něhož se později oddělilo samostatné vydavatelství Noton. Mimo to Nicolai pod jménem ANBB vystupuje s ikonickým Blixou Bargeldem (Einstürzende Neubauten, ex Nick Cave and the Bad Seeds), nebo jako Cyclo spolu s Ryoji Ikedou. Nicolai natočil také desku Leaves Of Grass s Iggy Popem.

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

350 Kč

Předprodej:

Žánr:

alternativa, electro, elektronika