Dust In The Groove

PONAVA

24. 09. 2021 | 19:00

Dust in the Groove založil saxofonista Radim Hanousek na brněnské JAMU. Cílem bylo propojit v jednom souboru jazzové a klasické hráče a tvořit na pomezí jazzu, soudobé hudby a volné improvizace.

Projekt na pomezí experimentálního jazzu a soudobé hudby Dust in the Groove působí v proměnlivých sestavách již od roku 2014. Autorská hudba leadera Radima Hanouska dává velký prostor individuální i kolektivní improvizaci a hledání nových zvukových možností. Většina členů je aktivní na poli experimentálního jazzu i soudobé hudby, což umožňuje obsáhnout obě interpretační emocionální polohy, expresivní jazzovou i precizní a jemnou témbrovou.Projekt se mimo jiné věnuje hledání hudebních prostředků pro vyjádření textu, znaků a to jak vokálně, tak i obecně zvukovými možnostmi svých nástrojů.

Na koncertě zazní hudba, která vznikla v srpnu na rezidenčním pobytu ve švýcarském Poschiavu.

Žaneta Vítová – vocal, accordion
Jana Vondrů – vocal, harmonium