Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Dub FX feat Mr Woodnote (

Klub:

Fléda

Datum:

08. 04. 2022 | 19:00

Teaser:

Co dokáže člověk jen s pomocí úst a pár elektronických mašinek?
Benjamin Stanford aka Dub FX léta dokazuje, že je to víc než dost pro hudební show, na které protančíte kecky. Svou výbušnou směsicí dub & reggae, trip-hopu a drum and bass míní opět uhranout české publikum na Flédě 8. dubna.

Text doplnění:

Příběh Stanfordovy kariéry připomíná spíš Hollywoodskou produkci než realitu. V roce 2006 se rozhodl splnit si sen – vyjet za hranice rodné Austrálie a objevovat Evropu. Na cestách si přivydělával buskingem a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Dva roky v cizině sbíral Dub FX inspiraci, nahrávky a piloval svůj hudební projev, aby se jednou doma v Melbourne pustil do tvorby naplno, domů ale nedojel. V Bristolu si ho na ulici všiml filmař Ben Dowden a společně vytvořili videa k singlům Love Someone a Flow, počty posluchačů na YouTubu rychle rostly a dvojice během chvíle nasbírala přes 30 mil. sledujících. Na hudebníka se okamžitě začaly snášet nabídky koncertů od promotérů z celého světa.

 

„Z cestování v dodávce a přivydělávání si hudbou na ulici jsem se přesunul rovnou do letů první třídy mířících na největší světové festivaly,“ shrnuje příběh Stanford. Od roku 2006 vydal 6 desek, spolupracoval s množstvím jmen dubové scény, naposledy například s Asian Dub Foundation, a vévodil nejvěhlasnějším festivalům, to všechno, aniž by se zaprodal komerčním radiovým a televizním stanicím.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

519 Kč

Předprodej:

Žánr:

drum and bass, elektronika