Carya

KAFARA

01. 10. 2022 | 21:00

Carya je uherskohradišťsko-brněnský projekt Martina Smělíka a Barbory Gajdošové, který stojí na pomezí elektroniky a dream-popu. Projekt vznikl na počátku roku 2020 proměnnou z tehdejšího projektu MIMO, s nímž dvojice koncertovala od roku 2017. MIMO se během té doby úspěšně zúčastnili soutěže Startér radia Wave, odehráli řadu klubových koncertů a vystoupili také na festivalech jako United Islands, Beseda u Bigbítu či Meziprostor. V roce 2019 zároveň vydali 2 písně na kompilaci labelu Bughead Records, které potvrzovaly proměnu jejich zvuku.

Již s novým projektem vydala dvojice na jaře 2020 také svůj první singl Serenity, který následoval singlem Castalia a ohlášením vydání debutové desky Tales for Z. Samotné album, které dvojice nahrála v průběhu roku 2020 ve svém domácím studiu cestujícím mezi různými místy, vyšlo 10. prosince na komunitním jihomoravském labelu Bughead Records. Debut je symbolickým obrazem skladeb inspirujících se v literárních, ale i osobních příbězích. Prostupují ho pasáže klidu linoucí se v potemnělé atmosféře elektronického zvuku synťáků s naléhavostí a energií, kterou do písní vnáší zkreslené kytarové riffy, beat a éterické vokály.

dreampop, elektronika