Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Batch: Kalle + Neue Welt

Klub:

Alterna

Datum:

30. 09. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

13 klubů, 2 noci, hudební konference & festival

Batch, největší dávka klubové hudby v brněnské historii, propojí ve dnech 30. 9.–1. 10. třináct klubů pestrým nadžánrovým hudebním programem za jednotné vstupné. Akci pořádá BACH – Brněnská asociace clubové hudby.

KALLE

Gradace vrstvených kytar dodává post-rockovou intenzitu, zatímco slowcoreová repetetivnost drží hudbu při zemi a vytváří dostatek prostoru pro zpěv. Právě ten nechává do písní Kalle proplout mnohdy až popovou hitovost.

V roce 2013 se začalo duo Veronika Buriánková a David Zeman dostávat do povědomí kytarové scény, tehdy ještě pod jménem Kall, kdy předskakovali interpretům jako Scott McCloud, Boduf Songs nebo Scott Kelly. S vydáním debutové nahrávky Live from the Room (2014) přišel zlom. Za album získali cenu Anděl 2015 v kategorii alternativní hudba, hned dvojí nominace v cenách Vinyla nebo umístění na předních příčkách v anketě Best Czech Vinyl Disk 2015. O dva roky později přišla jejich druhá, neméně úspěšná studiová deska Saffron Hills (Day After Records, 2017), kterou dvojice nahrála stejně jako debut doma na pásový rekordér. Konec roku 2019 přinesl EP Songs With The Acoustic Band, který byl odbočkou od jejich současné tvorby. Nyní pracují Kalle na svém třetím albu.

NEUE WELT

Široké zvukové spektrum s prvky post-progressive žánrů a kraut rocku charakterizuje rozsáhlejší, zejména teskné, melancholické kompozice. Nejnovější singl Johanna vyšel letos v červenci.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

dreampop, experimental, folk