Konference IDU: spoty a výzva #zazivouhudbu, návrhy provozu klubů v dalším období

Jednání na IDU (příspěvkovka MK ČR) nabraly na obrátkách.

Pracovní skupina za hudební kluby aktuálně ve složení Martin Kozumplík, Marek Lakomý, Jaroslav Raušer, Michal Novák a Vít Kalvoda připravuje následující:

1. Návrh hygienických opatření

Vláda zvažuje, za jakých podmínek, odkdy a pro kolik osob otevřít kluby. Máme možnost skrze IDU podat vlastní návrh, ale BLESKURYCHLE, tj. do úterý 28. 4.

Vyjádřete se prosím k prvnímu nástřelu, který je ZDE, pokusíme se vaše připomínky zkompilovat.

2. Kampaň za vládní podporu živé hudby

Připravujeme kampaň, při které bude veřejnost moci nenásilnou formou vyjádřit podporu hudebním klubům, festivalům a hudebníkům. Momentálně vzniká VÝZVA vládě ČR, a animované reklamní spoty, které budou na tuto výzvu odkazovat.

Spolufinancování spotů přislíbili IDU, MeetFactory i Michal Novák, na jejich výrobě spolupracují především epicture.cz, Jan Šmikmátor a Zdeněk Durdil (a jeho animátorský štáb). První spot má být hotov 14. 5.

Na stránce zazivouhudbu.cz, kam budou spoty odkazovat, vyvěsíme statistiky, výzvu vládě a podpisovou akci na podporu živé hudby. Na FB je vytvořena stránka Za živou hudbu, kam bude možné umísťovat různá podpůrná videa ze strany výkonných umělců apod. Zvažuje se, na koho by doména měla být registrována (zatím je majetkem BACH).

3. Zastřešující organizace

Vojta Kalina (z Pipes and Pints) vyslal impuls k založení organizace, která by všechny subjekty celé hudební platformy, aby bylo možno jednat jedním hlasem. Je otázka, jaké subjekty by sem měly spadat a zda se sjednocení podaří.

Nejstarší
Nejnovější Most Voted
OH production v.o.s.
4 let před

Ahoj, za mě jsou tam věci, které nejsou plošně použitelné…. Jinak až na toto si myslím, že je to velmi dobře sepsané.

bod 1. (už jsme řešili i jinde) 50% kapacity je blbost, protože pokud ji budeme nahlašovat, samozřejmě tam budou lidi kecat a už to je hloupé, navíc je to pro úředníka nekontrolovatelné. Pokud by to bylo 50% z požární kapacity, je to zase nesmysl, který v podstatě bude znamenat, že až na Sono nemusíme žádat o kapacitu 200 lidí. Docela smysluplné mi přijde vycházet z nějakého koeficientu podlahové plochy klubu, sice je to při členitosti klubu taky takové zavádějící, nicméně asi nejlépe kontrolovatelné vs. smysluplné co do velikosti

bod 6. Pokud bude mít personál rukavice (navrhuji jít dále a deklarovat i brýle), tak lze zajistit, aby se dalo platit i penězi. V podstatě přenos viru tímto způsobem je tak nepravděpodobný, že to je stejně bod, který rozhodně nebude stěžejní. Pro nás na barech to ale bude znamenat mnohem vyšší obrátkovost a minimalizaci rizika, že třeba padne internet nebo terminál a jsi nahranej.

bod 7. Tam si myslím, že je to nesmysl stran toho, že to jednak ne všechny kluby splňují a druhak tím jen kumulujeme lidi na baru. Pokud se budou všichni držet u baru, protože to tam budou muset vypít, opět jen řešíš to, že lidi nabádáš ke shlukování do jednoho místa

bod 11. Tady si myslím, že je to absolutně neuhlídatelný. To jako bychom měli chodit a říkat lidem “Hej vy dva, od sebe” Nebo padej od toho hloučku, tancovat se nebude… Proto tam ty lidi chtějí jít, aby se hejbali na muziku a užili si to, koncert na stojáka bez škopku je tak na filhošku, ne na to, co děláme v klubech my. V podstatě bychom si tím jen šili bič na to, že přijde kontrola a začne se řešit, že kluby nerespektují a serou na pravidla.

bod 12. Ze zkušenosti Hrnem Brnem je tohle nesmysl. Nikdo, kdo si koupil lístek a šel si ven zapálit nemůže být následně nevpuštěn zpět do klubu, bohužel je to tak a jen by se tím ty lidi nasírali, hádali a následně ještě více ubližovali tomu propadu. Vpustit další člověk lze až v době, kdy daný opustí klub s tím, že fakt odchází…

Za mě bych tam nechal ty body, které jsme schopni alespoň nějak formálně dodržet (např. se jinde řešilo, že není možné všude bezdotykový vstup na WC – vyndám západku z kování na hajzlech a jednoduše otevírám nohou, do kabinek dám pak dezinfekci a je to nakrásně splněný) a nedával tam zbytečně velké množství bodů, které následně ale budou jen znamenat, že X klubů nebude moci otevřít a další pouze v rámci nějakých kompromisů nesoucích prodělek (například ty požární kapacity). Ono totiž velká pravda je ta, že okamžitě jak otevřeme my kluby, budou chodit kontroly a řešit, jak se teda lidi chovají a jestli náhodou ty kluby ještě nemají být zavřené.

pumelice s.r.o.
4 let před

Ahoj,
co se návrhu hygieny týče, nasekali jsme tam všechno, co nás napadlo i s vědomím, že některé body jsou v podstatě neřešitelné. Takže to prosím berte s nadhledem, upravíme to podle připomínek tak, aby to dávalo smysl. Cílem našeho návrhu je podpořit co největší počet účastníků, ukázat, že nad tím přemýšlíme.
Díky
M.