Fléda k podpoře města – požádejte rychle o bezúročnou půjčku

Ahoj všem, já se omlouvám že píšu až nyní, byl jsem od 15 hod mimo kompl a psát to na mobilu se mi nechtělo. Já za F komunikuji s městem docela čile. Omlouvám se že tedy i mimo asociaci (ale ne proti ní), ale je to vcelku pochopitelné, že každý máme své individuální problémy a potřeby. Snažili jsme se tlačit na OK MMB ve smyslu zrychlení vyplacení provozní dotace 2.a 3. splátky, což se snad podaří.

Tohle, pokud jste to nekomunikovali, by myslím mohli udělat u všech, kdo o to projeví zájem a mají tu možnost. Musím říct že komunikace s Magičem je dobrá, narozdíl od všech ostatních komunikačních/záchraných lan, tohle se zdá být aspoň teď docela pevný. Ohledně 50K jednorázově, to se nás netýká (ano vím, dostali jsme na provozní dotaci nejvíc), nicméně myslím si, že byste to neměli odmítat, je to alespoň “něco málo v prvním kole”, pro někoho to znamená nájem, pro jiného nic moc, ale lepší než nic. My do této 50K kategorie nespadáme.

Snažil jsem se při komunikaci s OK a Fišerem podpořit ideu přednesenou na videocallu s Brnem kulturním minulý čtvrtek, kterou je forma zásadní bezúročné půjčky od města poskytnutá před létem, do kterého budeme vyflusnutí bez prostředků a budeme mít před sebou další 3 měsíce bez příjmů.

Pro nás, stejně jako pro většinu z Vás, limitace 50 nebo 100 lidí znamená prakticky zavřeno. Nám se koncerty začínají vyplácet od 400 lidí, ideálně 500. Zcela jistě pomoc formou půjčky od města a splátek v budoucích letech z provozní dotace je dobrý nápad (navíc bezúročná) jak přežít léto, pokud by nebyla proveditelná ještě lepší varianta – mimořádná dotace – vlastně obdoba těch 50K, ale několikanásobně více. Myslím si že to má i logiku v tom, že město není povinno nám pomáhat, ale hledá aspoň cestu, narozdíl od MKČR, který jak to teď vypadá, v ČR ani neexistuje.

Dále je to argument v tom, že vzájemný vztah vlastně bude provázán a dotace budou “více samozřejmostí” v dalších letech, aby dostali zpět splátky této půjčky. Poté co jsem Markovi Fišerovi psal maila ohledně této varianty, tak mi potom zavolal a říkal, že je to varianta, která by mohla najít širokou podporu a mohla by projít a abych poprosil ty, kteří o toto stojí, aby mu přímo napsali na fiser.marek@brno.cz, že tuto variantu podporují a on to vezme jako argument, který má potvrzený z vícero stran.

Nechám to na Vás (možná to může jít i za celou asociaci a bude to vlastně stačit), jak se k tomu kdo postavíte, ale za nás je to jako lepší jak drátem do oka a myslím si že to má opodstatněný základ v té provázanosti. Navíc město se nemůže tvářit, že dotace nebude v budoucnu poskytovat, určitě na to bude mít alokované prostředky, takže jim to možná rozhodí rozpočet nyní, ale dostanou to zpět do pár let…

Jinak souhlas samozřejmě s parkovacími místy, zahrádkami, jízdenkami, permanentkami…každá věc se počítá.
Prosím teda kdo chcete a považujete to za dobré řešení, pište Fišerovi ještě dnes večer a Vítku dej to prosím do toho prohlášení, pokud s tím souhlasíte.
díky a mějte se.

Lukáš Stara