Financováno z Fondů EHP 2014-2021

WHISPERING SONS (BEL) + PLANETY

Klub:

Kabinet MÚZ

Datum:

06. 11. 2022 | 20:00

Teaser:

Belgická pětičlenná parta Whispering Sons přináší temnou a jedinečnou směs experimentálního a frenetického post-punku. Úzkostná atmosféra, která kombinuje prvky no wave, industrialu a avant-punku, je neúprosná. K tomu přidejme přednes vokalistky Fenne Kuppense, která zpívá v dramatickém a výrazně nízkém rejstříku a přidává tak k celkovému vyznění extra napětí. 

Text doplnění:

WHISPERING SONS (BEL)

Belgická pětičlenná parta Whispering Sons přináší temnou a jedinečnou směs experimentálního a frenetického post-punku. Úzkostná atmosféra, která kombinuje prvky no wave, industrialu a avant-punku, je neúprosná. K tomu přidejme přednes vokalistky Fenne Kuppense, která zpívá v dramatickém a výrazně nízkém rejstříku a přidává tak k celkovému vyznění extra napětí. Whispering Sons se svými nechvalně divokými živými vystoupeními jsou prostě kapelou, kterou musíte vidět!

Během posledních let kapela neustále překonávala svá vlastní očekávání. S každým novým krokem vpřed překreslují hranice toho, co považují za možné a vše posunují ještě dál. Loňské album Several Others je první řadovkou Whispering Sons od jejich debutu Image z roku 2018. Po návratu do Arden v Belgii během léta 2020 se kapela soustředila na nejsilnější části své rané tvorby a ještě je vylepšila. Tam, kde byla nahrávka Image teatrální a rozmáchlá, je aktuálně naprostá a nenáročná intenzita. A v tom je jejich největší síla!

 

https://www.facebook.com/WhisperingSons

https://www.instagram.com/whisperingsons/

https://whisperingsons.bandcamp.com/

 

PLANETY

Původně slezská, dnes v Praze usazená formace Planety ze stáje Silver Rocket, která svou tvorbou odkazuje k devadesátkové rockové alternativě. Do zorného úhlu hudebních fanoušků se kapela dostala díky debutovému albu Peklo, Peklo, Ráj, které vyšlo u legendárního labelu MámaMrdáMaso. Od poslední nahrávky Vzduch je hrob je vzduch, což je mimochodem perfektně fungující dvojalbum, uteklo už víc než půl dekády a Planety se v loňském roce připomněly vynikajícím shoegaze-indie-rockovým EP Rýnské zlato.

https://planetyplanetyplanety.tumblr.com/

https://planetyplanety.bandcamp.com/album/r-nsk-zlato

 

 

>> FB EVENT:

https://fb.me/e/6J7awHp26

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, punk, rock