WCKD Nation (SLO)

Fléda

29. 09. 2022 | 20:00

Komunita hudebníků ze slovinské Lublaně, která byla založena skladateli, multiinstrumentalisty, producenty a bratry Peterem a Žigou Smrdelovými. Původně zformovaná jako kolektiv umělců ze tří různých zemí – Slovinsko, Rakousko a Chorvatsko – se restrukturalizovala a přesunula svou základnu do Lublaně, a zkoumá nové podoby jazz-popu, tvrdého neosoulu a R&B. Na podzim roku 2018 kapela vydala své debutové singly Time a Troubles, které byly zařazeny do playlistů předních slovinských rádií a získala uznání jak od hudebních fajnšmekrů a profesionálů, tak širšího publika. V roce 2019 kapela absolvovala své první mezinárodní turné po Pobaltí, kde se jim podařilo vybudovat fanouškovskou základnu mimo svou domovinu, včetně vystoupení na hudebním showcasu Tallinn Music Week a mezinárodním showcaseovém festivalu MENT v Lublani. Se skladbou Come over, Come by vyhráli Wckd Nation v roce 2020 slovinskou národní rozhlasovou soutěž.

Vstup zdarma s dvoudenní vstupenkou na Batch či k zakoupení na místě za 100 Kč.

hip hop, jazz, pop, R&B