Financováno z Fondů EHP 2014-2021

VINYLA & BASTL ELECTRONIC TRACK NIGHT: URSULA SEREGHY + DJ BINGO + LENKA ADAMCOVÁ

Klub:

Kabinet MÚZ

Datum:

29. 11. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

Ursula Sereghy
Ursula Sereghy vystudovala jazz, její loňský sólový debut OK Box ale navazuje na vlnu dekonstruované taneční hudby. Manipulované terénní nahrávky a zvuky saxofonu se tady potkávají s abstraktními beaty a prchavými syntetickými náladami a album dává smysl jako náladová koláž. OK Box vznikal v absolutní izolaci v lesích u Slapské přehrady v čase karantény, která Sereghy dala možnost odstřihnout se od všech rozptýlení a také přepsat myšlenkové mapy, v nichž přemýšlela o hudbě. Výsledkem je vzrušující experimentální deska, která se dostala i do první stovky nejlepších nahrávek roku podle britského webu Quietus. Ursula Sereghy byla oceněna v kategorii Objev roku 2021 v Cenách Vinyla.

 

DJ Bingo
Johannes Tröstler je jeden ze dvou laureátů prvního ročníku open calllu Bastl electronic track. Tröstlerova melancholická hudba nevede k sebelítosti a uzavření se před světem – místo toho nás v doprovodu hřejivě emotivních syntezátorů, které se citlivě prolínají například s akustickou kytarou a záplavou hravě použitých konkrétních zvuků, s otevřenou náručí zve do svého utopicky-pohádkového světa.

 

Lenka Adamcová
Velký objev prvního ročníku open callu Bastl electronic track. Tekutě digitální zvuk Lenky Adamcové zaujme svou vrstevnatostí a vědomě chaotickým přístupem ke kompozici. Působivý showcase moderních produkčních technik s osobitým přístupem ke kombinování zdánlivě nesouvisejících prvků, ze kterého je jednoznačně cítit kontrola, jasný umělecký záměr i nenostalgický přístup ke zvuku.

 

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy. Hlavním partnerem Hudebních cen Vinyla je společnost Bastl Instruments.

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, elektronika, experimental