Financováno z Fondů EHP 2014-2021

VDYD | Franzie | Slav

Klub:

Alterna

Datum:

13. 10. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

VDYD

Je indie post-rocková kytarovka. Jako boyband přesluhujících modelek si rozebrali hudební nástroje a vytvořili koncept, ve kterém se na hutném rytmickém korpusu s melodickou basou převalují kytarová arpeggia a výstřední synthové plochy. Odkojeni devadesátými léty, proplouvají kytarovkovými vlnami současnosti.

FRANZIE

„Franzie – lehce kryptické, mnohoznačné a čerstvé jméno na české scéně, za nimž stojí zkušená parta lidí z Kroměříže. Promotérství v rámci kolektivu DAS LIGA, matematicky jazzový experiment Nachttante, jednohlasá poetika Rozvětvení a především pak postrockové gradace Superego Kid, to vše jsou výrazné spojnice z minulosti členů kapely vedoucí ke vzniku aktuální pětičlenné formace, která výše zmíněné vlivy a vývoj zřetelně reflektuje na debutové desce Prvoroj.“ Filip Hastík, AlterEcho

SLAV

Obnažené písně, zahalené jen sentimentální poetikou z hlubin půlnočních myšlenek a neklidného spánku. Štěpán Pařízek (GOY, Chief Bromden, Čau Česko) představí svou sólovou tvorbu v hutnějších kytarových aranžích, nové show a spolu s hostujícím saxofonistou Štěpánem Alexandrem.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, folk, indie rock, soul