Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Tomáš Toman + Člověk krve

Klub:

KAFARA

Datum:

11. 03. 2023 | 20:00

Teaser:

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova – kontryhel, verpa, loukotě… – a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. 

Text doplnění:

Tomáš Toman je písničkář a spisovatel z Krkonoš. Ve svých písních zve na maloprincí pouť po krajinách svého srdce. Optikou svého chlapeckého já se ohlíží za dětstvím prožitým v Krakonošově království, z perspektivy krkonošského cestáře a milovníka přírody nahlíží i do současné tváře hor a snaží se pozvednout svůj zrak i k místům, kam není možné dohlédnout, a k věcem, které bývají – zvláště těm dospělým – očím neviditelné…

http://www.tomastoman.com
https://www.facebook.com/toman.tomas
https://open.spotify.com/artist/7avswPzHzGZw703cXsG21I

 

Jan, řečený Člověk krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova – kontryhel, verpa, loukotě… – a zase mizí; hrany lesa v ranním oparu. Zůstává nejistota dobového ukotvení i jistota věčnosti: napříč časy i příběhy se naše bolesti i radosti podobají, a je v tom veliký smutek i veliká útěcha. A je potřeba básníků/tuláků, aby se občas vynořili zpod závoje mhy – nebo zpoza odchlípnuté tapety v osamělé ložnici – a tuhle všelidskou příbuznost nám konejšivě připomněli. Člověk je zvon a chůzí zní. Člověk je z krve. (text Jakub Čermák)

https://www.clovekkrve.cz
https://www.facebook.com/clovekkrve
https://www.youtube.com/channel/UCJb97eFjBV9_ZsO6SRoqepA

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

blues, folk