Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Szklane Oczy (PL) | Šamanovo zboží

Klub:

Alterna

Datum:

14. 05. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

ŠAMANOVO ZBOŽÍ

Šamanovo zboží je čtyřčlenným hudebním uskupením bilancujícím na hraně jímavé rockové lyriky a bezostyšného sonického experimentu. Kapela vychází z klasického progrocku 70. let, který po svém modernizuje digitálním thereminem, drumpady a rozličnými kytarovými efekty. Na koncertech se pak nerozpakuje do vlastních skladeb improvizovat a spontánně je dotvářet přímo na pódiu. Jejím posledním albem je Čtvrtá polnice (2019), nyní však vystupuje především s písněmi, které vyjdou na připravovaném albu Zeměkout.

SZKLANE OCZY

Szklane Oczy jsou Ania, Aga a Justyna – zpěv s kytarou, basou a bicími. Hrají rock inspirovaný polským punkem, romantickou poezií a psychedelií.

Jsou pravidelnými účastníky festivalů (např. Opener, Soundrive, Ars Cameralis, Enea Spring Break, Stacja Wolimierz), koncertují i v Česku (Ostrava, Brno, Český Těšín) či ve Francii (Roubaix). Byly oceněny jako jedna z deseti nejzajímavějších nových tváří polské hudby cenou Sanka. Jejich první album se jmenuje Rzeczywistość (2020; v překladu „realita“). V současnosti vydávají na gramodesce album nové (2022, Antena Krzyku).

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

120/150 Kč

Předprodej:

Žánr:

alternativa, punk, rock