Financováno z Fondů EHP 2014-2021

ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA – KŘEST ALBA

Klub:

Sono Music Club

Datum:

10. 10. 2021 | 20:00

Teaser:

Druhá Tráva s Robertem Křesťanem oslaví v Sono Centru 30 let na scéně.

Původně to měl být křest cenami Anděl ověnčeného alba Díl první. Ale vzhledem k tomu, že termín vystoupení posunula celosvětová pandemie do roku, kdy Druhá tráva slaví 30. let, rozhodli se muzikanti kolem zpěváka Roberta Křesťana na místě oslavit i svoje výročí.

Společně s hosty tak na rok a den od vydání nové nahrávky v Sono Centru v neděli 10. října opožděně album představí a pokřtí. A navíc představí speciální program ke svým kulatinám.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Vzhledem k tomu, že na autorské album Roberta Křesťana fanoušci čekají už řadu let, jedná o dlouho očekávánou a výjimečnou událost.

Akce se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna pod záštitou tajemníka Magistrátu města Brna Ing. Olivera Pospíšila.

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:

Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara
Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály
Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály
Radek Hlávka – kytara, vokály
Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara
Martin Novák – bicí, perkuse, cajon

Více informací najdete na:

http://www.druhatrava.cz

www.facebook.com/druhatrava

Typ eventu:

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr: