Financováno z Fondů EHP 2014-2021

POVODÍ OHŘE + PANENSKÉ PLAMENY

Klub:

Kabinet MÚZ

Datum:

19. 11. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

Povodí Ohře
Desperátská kytarovka, která vystřelila už svým eponymním debutem a od té doby nepolevuje. Poetika laciných náleven, fatalistické básnění/běsnění frontmana Sisiho (Esgmeq, Skupina Štěstí) a dosud nejlepší muzikanti, kteří kdy jeho poezii podporovali hudbou. Koncerty Povodí jsou vyhlášené nezdolnou energií a řáděním, které ale dává prostor k zamyšlení. „Uřízněte básníkovi ruce a přesto dál bude artikulovat,“ deklamuje Sisi ve skladbě Litanie, kterou inspiroval text brněnského básníka Zdeňka Rotrekla.

https://povodiohre.bandcamp.com/

 

Panenské plameny
Básnivý, oprýskaný noise rock. Začátky kopřivnické kapely Panenské plameny bolely, k jejich pojetí indie rocku to ale vlastně sedí. Na letošním albu Herostratus, které následuje osobitý debut Poníčky, se kapela vrací k poetice, v níž můžeme vysledovat lyrickou syrovost zajíčkovského střihu, ale i poťouchlost, jaká se jinak v žánru tolik nenosí. Album Herostratus je znovu pevně zakořeněno v beskydském podhůří, odkud se vydává nejen na vrcholy Smrk a Tanečnice, ale zejména do skrytých zákoutí našich ztrápených duší. Nepříjemně opojné to je jako hudba Velvet Underground, ospalého retra se ale netřeba bát. Kdyby hrál spisovatel Daniel Hradecký v kapele, mohlo by to znít nějak takto.

https://www.facebook.com/panenske.plameny

https://panenskeplameny.bandcamp.com/

 

PŘEDPRODEJ (GOOUT): 190 / 220, na místě 250 Kč>> vstupenky: https://goout.net/cs/listky/povodi-ohre+panenske-plameny/dtdo/

 

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

 

>> FB EVENT:

https://fb.me/e/57Pk0u4TH

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, country, indie rock, rock