Financováno z Fondů EHP 2014-2021

post-hudba | Zapomělsem

Klub:

Alterna

Datum:

14. 12. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

POST-HUDBA

Pražské duo post-hudba vstoupilo na scénu před deseti lety s nekompromisní estetikou vztahových depresí a disharmonických hlukových ploch. Od té doby stihli producent Tomáš Havlen a zpěvák a textař Dominik Zezula vydat tři EPs a dvě dlouhohrající desky. Ta poslední, pojmenovaná Svět na konci roku nula, měla původně znít optimisticky a klidně. Jenže to by nesměla veškeré životní plány přerušit pandemie. Reflexe „roku nula“, který trval od března 2020 a jejž kapela symbolicky uzavřela vydáním alba 1. 3. 2021, odráží schizofrenní paletu nálad třicátníků přežívajících v uzavřeném a vylidněném hlavním městě. 

Letos vydala post-hudba čerstvý singl FOMO, který představila spolu s několika dalšími skladbami z připravované nové desky naživo v pražském Paláci Akropolis a brněnském Kabinetu Múz. V Alterně dvojice odehraje speciální vánoční koncert v akustickém set-upu, zmíněné album vyjde na jaře 2023.

ZAPOMĚLSEM

Zapomělsem je stesk jesenických sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Za projektem stojí Aleš Macenauer. Do širšího povědomí tuzemské alternativní scény se dostal debutem Gejzír. Poslední deska s názvem Měsíc ve váze vyšla v dubnu 2021 u vydavatelství Indies a sklidila pozitivní ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Následovalo ještě EP Měsíc zatím obsahující skladby, které se na album nevešly.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, elektronika, folk, rap