Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Parta vynikajících lidí | Zapomělsem (Open Air)

Klub:

Alterna

Datum:

19. 07. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

PARTA VYNIKAJÍCÍCH LIDÍ

Kapelu založil zpěvák a kytarista Zdeněk Lichnovský, který se netají s tím, že skupina vznikla původně jako záminka, aby se mohl častěji vídat se svými kamarády.

Partu vynikajících lidí tvoří kromě vokálů dvě kytary, basa a bicí, to vše ozvláštněné syntezátory, díky kterým není snadné skupinu jednoznačně žánrově zařadit. Silný dojem zanechávají české texty, které se nebojí odhalovat zamotané vztahy i pocity. Ty se velmi často vztahují k okolnímu světu, ať už formou výpovědí psaných ve druhé osobě nebo skrze vnitřní dialogy vícero postav.

ZAPOMĚLSEM

Zapomělsem je stesk jesenických sudet. Písničkářství kombinující folkové kořeny a výrazné poetické texty s experimentálními přístupy.

Za projektem stojí Aleš Macenauer. Do širšího povědomí tuzemské alternativní scény se dostal debutem Gejzír. Poslední deska s názvem Měsíc ve váze vyšla v dubnu 2021 u vydavatelství Indies a sklidila pozitivní ohlasy ze strany kritiků i posluchačů. Následovalo ještě EP Měsíc zatím obsahující skladby, které se na album nevešly.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, folk, indie pop