Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Ondřej Galuška & The Odd Gifts

Klub:

Stará Pekárna

Datum:

12. 10. 2022 | 20:00

Teaser:

Ondřej Galuška je hudebník a filosof, zakládající člen legendární multižánrové kapely eggnoise, frontman projektu The Odd Gifts a spoluautor dětského hudebně divadelního představení Krev není voda (spolu s Milanem Caisem, Davidem Novotným a dalšími). S eggnoise vydal čtyři alba, s The Odd Gifts dvě. Letos vychází sólové album, jež je složeno výhradně z česky otextovaných písní a nese název Stručný úvod do filosofie marnosti. Album produkoval PJONI a hostují na něm mimo jiné Bára Zmeková, James Harries nebo Jakub König.

Text doplnění:

Galuška je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice a píše hudbu pro Taneční studio Light (Žirafy netančí, Bratři, Krev není voda…) a taneční soubor SPOLK (S dovolením!…). Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. V roce 2015 mu v nakladatelství TOGGA vyšla kniha Tělo hudby, hudebně-filosofická práce koncipovaná pro širší čtenářstvo zajímající se o hudbu. Loni vydal experimentální album Ligeticitations na labelu Ma Records.

Ondřej Galuška občas koncertuje v duu s Markem Doubravou (Hm…) nebo jako kytarista v kapele Báry Zmekové. Na Staré pekárně vystoupí s kapelou, kterou tvoří Jaryn Janek (basa), Michael Nosek (bicí, samply) a Jan Mizler (kytary).

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

120/160 Kč

Předprodej:

Žánr:

alternativa, folkrock