Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Oliver Kucharovič Quartet & Mr. Lovo

Klub:

Music Lab

Datum:

02. 12. 2022 | 20:00

Teaser:

Jazz / groove / fusion evening of two bands. You will find a lot of energy, fun and joy in original music and compositions.

Text doplnění:

Oliver Kucharovič Quartet – OKQ

Slovensko-česká kapela sa prezentuje energickou vlastnou tvorbou, ktorá spája jazz, groove, rock a funk do moderného počúvateľného kabátu.

O kompozície sa stará najmä basgitarista Oliver Kucharovič, ďalej do tvorby prispievajú vyhratý pianista Jan Baroš a mladý talentovaný gitrarista, študent JAMU Daniel Kéry. Za bicími im kryje chrbát skúsený Viktor Mudrák.

V roku 2019 sa kapela prebojovala do finále súťaže “Nové tváre Slovenského jazzu”, ktorá sa uskutočnila v Bratislave v Slovenskom rozhlase.
V 2020 sa im podarilo participovať na festivale v Kamenka open air v Brne.
Kapela sa ďalej predstavila v roku 2022 na 28. ročníku PET Jazz a opäť zahrala na festivale v Kamenka open air v Brne.
Po ďalších klubových koncertoch po Česku a Slovensku kapela nahrala svoje debutové album s názvom Impulse, ktoré uzrelo svetlo sveta v septembri 2022, krst prebehol v Brne v Kabinete Múz.
V novembri 2022 kapela dostala priestor v rádiu Devín, konkrétne v relácii Jazzový klub rádia Devín, kde odprezentovala svoj album.

Album:
https://open.spotify.com/artist/1PepQT3xlK7GOU5ZKhqNNn…
https://www.youtube.com/channel/UCSwXzb-OsbEbaGdkMBW964Q

Link na video:
https://www.youtube.com/watch?v=IfCrtQChSew
https://www.youtube.com/watch?v=jFwYOfcnFtQ

Fb:
https://www.facebook.com/oliverkucharovicokq
IG:
https://www.instagram.com/oliver_kucharovic_music/
https://www.instagram.com/okq_oliver_kucharovic_quartet/

——————

Mr.Lovo
Kapela vznikla v roce 2020, kdy se dala dohromady parta kamarádů, kteří se už nějakou dobu sami hudebně hledali. Vzniklá formace Mr.Lovo byla výsledkem jejich společné lásky k experimentu, improvizaci a otevřenému přístupu k hudební tvorbě. Od prvotních coververzí skladeb známých umělců z oblasti jazzrock / fusion a funk se dopracovali k vlastnímu tvůrčímu výrazu a začali skládat vlastní hudbu.

Pokud je posluchač zvídavý, čeká ho neobvyklý hudební zážitek. Barvitá hudební zákoutí se hemží hudebními hádankami, které Mr.Lovo pomáhá rozluštit s výsledkem, který ucho sice překvapí, ale naštěstí jen a jen milým, uvolňujícím a harmonickým rozuzlením.

Přestože každý člen kapely představuje absolutně svébytnou tvůrčí sílu, všichni zapadají jako cihličky do mozaiky, kterou je tvář Mr.Lovo.

Po řadě koncertů nahrála skupina také live streamovaný koncert a následně natočila debutové album, jehož release je plánován na červen 2022. V tomto roce začala také spolupráce se společností Musicraft.

Složení
Petr Venkrbec: sax, synth, wind controller
Martin Poledna: piano, synth
Ladislav Výmola: kytara
Rumil Kofta: baskytara, kontrabas
Libor Orel: bicí

https://mrlovo.org/

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, funk, jazz