Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Obligatne | Jack The Hipper

Klub:

Alterna

Datum:

22. 02. 2023 | 20:00

Teaser:

Něžné pohlazení jazz-popového Obligatne tria opět na prknech Alterny, tentokrát v komorním prostředí klubu A2.  Brněnská čtveřice Jack The Hipper ve své hypnotické hudbě spojuje přístup věrný kořenům post-punku s prvky shoegaze a atmosférickými syntezátory. 

Text doplnění:

OBLIGATNE

Tříčlenná kapela Obligatne, za kterou stojí slovenská skladatelka, zpěvačka a kytaristka Kristína Mindová, hraje svérázný pop charakteristický emotivními slovenskými texty. Tento původně sólový projekt, založený na bedroom písničkářství, je nyní rozšířen o baskytaristu Štěpána Havla a bubeníka Jana Čumu (zároveň člen skupiny mmnk). Letargický projev něžnosti a zklamání podporuje svěží rytmika, pohrávající si v rovinách jazzu i soulu a držící zpěv a neotřelé kytarové harmonie na povrchu kompaktního a moderního zvuku, zaznamenaného na debutové desce Monológ Spasy, která vyšla u brněnského labelu Kabinet Records. Obligatne nyní připravují nové EP se skladatelem Richardem Grimmem (God and Eve, Boh Vajec), které vyjde v roce 2023.

JACK THE HIPPER

Brněnská čtveřice Jack The Hipper ve své hypnotické hudbě spojuje přístup věrný kořenům post-punku s prvky shoegaze a atmosférickými syntezátory. Výsledkem jsou dynamické koncerty pohybující se na celém spektru mezi klidem a hlukovými pasážemi. Monotónně zpívané komplexní texty frontmana Martina Musila se noří do melancholických hudebních krajin, aby opět expresivně vyplynuly na povrch v momentech nesmlouvavých zvukových stěn.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

jazz, psychedelie, punk, soul