Financováno z Fondů EHP 2014-2021

NOISE FEST Czech Republic 2023 – mini edition

Klub:

SIBIŘ

Datum:

18. 03. 2023 | 17:00

Teaser:

OKE LANZ & PETR VRBA (SWI/CZ), RYOSUKE KIYASU (JAP), FURUBURASUTO (CZ), BNSU (JAP/TUR), PAREGORIK (CZ),

WILHELM GRASSLICH & USNU? collaboration (CZ), CHRUP (CZ), ŸPERITIFF (CZ), SLOTH (CZ), THE OWL (UK) 

 

OKE LANZ & PETR VRBA (SWI/CZ) – psychedelic impro noise duo

RYOSUKE KIYASU (JAP) – snare solo

FURUBURASUTO (CZ) – power jazz electronics
BNSU (JAP/TUR) – noise core

PAREGORIK (CZ) – harsh noise

WILHELM GRASSLICH & USNU? collaboration (CZ) – harsh noise power electronics

CHRUP (CZ) – harsh noise

ŸPERITIFF (CZ) – synth noise punk violence

SLOTH (CZ) – instrumental stoner sludge

THE OWL (UK) – experimental noise

 

 

Text doplnění:

JOKE LANZ & PETR VRBA (SWI/CZ)

Švýcarský turntablista JOKE LANZ je známý také jako SUDDEN INFANT. Jeho hra na gramofon a vinyly je stejně tak svébytná jako originální a jeho virtuozita bere dech. Doprovodí jej nestor české alternativní scény, hráč na trumpetu, klarinet a elektroniku PETR VRBA (IQ + 1, POISONOUS FREQUENCIES, THE MOND, P. I. O., KREKSO, BOYSE a další)

RYOSUKE KIYASU (JAP)

RYOSUKE KIYASU je to, čemu se říká živoucí legenda. Od roku 2003 se jako hráč na snare (šroťák) představil ve více než 55 zemích. Kromě sólových aktivit hrál také se soubory SETE STAR SEPT, KIYASU ORCHESTRA nebo v KEIJI HAINO’S FUSHITSUSHA. Podílel se na více než 200 nahrávkách na různých labelech po celém světě.

FURUBURASUTO (CZ) 
FURUBURASUTO je zánovní spojení jazzového bubeníka Jana Chalupy (JANOUŠEK WROBLEWSKI QUARTET, E CONVERSO, TALAQPO) s živým procesováním Martina Režného aka SAKKIKANGAS.

BNSU (JAP/TUR)
Opravdu výživná porce nekompromisního noise core v podání bubeníka Utku Tavila (působí též mimo jiné v VVRNGDNG, TURBUHALER, SUTT a spousty dalších) a hlasového performera Kazehita Sekiho, který v našich končinách odehrál již nejedno strhující vystoupení.

PAREGORIK (CZ)
Zkušený noise performer z Pardubic, známý i z projektu LIONEL DIXIT zahraje svůj harsh noise s grácií, citem a lehkostí sobě vlastní. Zkušenost vyrytá do nespočtu nahrávek v živé podobě.

WILHELM GRASSLICH & USNU? collab (CZ) 
Kolaborace dvou stálic české noiseové scény, která již jednou byla zvěčněna na magnetickou pásku poprvé při živém vystoupení. Jedinečná událost, která spojí umění, kreativitu, černý humor, nadhled a enormní dávku hluku.

CHRUP (CZ)
Šikovný konstruktér hlučných hracích strojků z Vysočiny, který se svým naléhavým setem už rozprášil nejeden klub v Evropě, Asii i Jižní Americe, předvede svůj originální harsh noise, po kterém budou vaše ouška pískat blahem.

ŸPERITIFF (CZ)
Když si divní lidé, z divného města založí divnou kapelu, nemůže to dopadnout lépe než je tomu v případě této smečky. Synth punk, no-wave violence, noise punk nebo synth violence nebo všechno dohromady nebo něco úplně jiného. Ostravské kvarteto, ošlehané větry důlních ventilátorů jako jsou mimo jiné SHEEVA YOGA nebo SKLO, roznese uhelný prach po celé Sibiři. Smetáky s sebou.

SLOTH (CZ) 
Instrumentální stoner sludge uskupení svým demem totálně rozčeřilo bahno, na kterém je moravská metropole postavena. Brněnská odpověď na SLEEP.

THE OWL (UK) 
Paul Priest známý z kapel jako jsou GET´S WORSE, NARAYANA nebo NARCOSIS odslouží svou instrumentálně dokonalou noiseovou mši, tentokráte jako solo performance bez ministrantů.

Typ eventu:

festival

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, electro, elektronika, jazz, psychedelie, punk, underground