Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Něco něco / Pris / Parta vynikajících lidí

Klub:

Kabinet MÚZ

Datum:

02. 11. 2021 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

Něco něco

Za své aktivity pod hlavičkou labelu Divnosti získali Vinylu pro Počin roku, teď se zpěvačka Alžběta Trusinová a zpěvák, kytarista a producent Tomáš Tkáč znovu připomínají svým autorským projektem Něco něco. Aktuální album Útržky zachycuje v souladu se svým názvem drobné poetické momentky, které posluchačům vpisují Něco něco do paměti originální kombinací pulzující elektroniky a velmi letargického vokálního projevu. Vítr vane od trochu od kapely Piča z hoven, trochu od Neřvi mi do ucha. “Mraky v cárech plují/ Za horské vrcholy/ Vezmu vjemy/ Zaplním mezery.”

 

Pris

Tomáš Tkáč podruhé – a taky vokalista Lukáš Grygar, kteří po první desce společně přibrali do sestavy původně dvojčlenného projektu ještě bubeníka Jonáše Kucharského. Jejich zvláštní syntéze minimalistického písničkaření a výrazným dramatickým odérem gotického rocku to dodalo na dynamice a jejich albu Kopřivy statut jedné z nejvýraznějších domácích desek roku 2020. Mimo jiné i díky tomu, jak se Pris daří z obrazů smutků a selhání budovat i naději, že nás to dobré ještě třeba čeká. “Smíření nastane, když si uvědomíme, že jednou po nás všech zůstanou jen kopřivy.”

 

Parta vynikajících lidí

Na Divnostech nevýrazné kapely nenajdete – a platí to i o Partě vynikajících lidí, kterou je těžké minout už pro její název. Kapela, která akcentuje rozměr kamarádství, na své desce Kam chceš jít, když nejlíp je tady skutečně akcentuje nenápadné záblesky každodennosti, které se snáz vnímají po boku někoho, ke komu máte blízko. V jejich hudbě je hodně pečlivých aranží, který jí přidávají na náboji, základem je ale křehké písničkářství, jak ho nejvýstižněji reprezentují třeba Květy. “Co hledáš? Co doufáš, že najdeš? Stojí to hledání vůbec za to?”

 

VSTUPNÉ: 150 Kč (na místě)

 

Akce je součástí projektu Hudebních cen Vinyla. Projekt Hudebních cen Vinyla se koná za finanční podpory statutárního města Brna, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.

⚠️ Prosíme o dodržování aktuálních hygienických pravidel stanovených Ministerstvem zdravotnictví a Krajskou hygienickou stanicí. ⚠️

 

Typ eventu:

Cena lístku:

-150 Kč

Předprodej:

Žánr:

pop