Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Luteja + Černý tesák

Klub:

KAFARA

Datum:

03. 02. 2023 | 20:00

Teaser:

Františka Duška z Tábora aka Luteju již od dětství provází zakládání kapel, spojené s hledáním svojí hudební identity.. Po střední škole se vydává do Londýna kde mimo jiné tráví čas Buskingem s jeho sestrou, nynější ,,Josefinou Dusk”. Po návratu z Londýna a hraní coverů jeho cesta pokračuje a klíčovým okamžikem pro něj je objevení slovenského hudebníka Maoka. I nadále hledá svoje sebevyjádření hudbou která pramení ze srdce

Text doplnění:

Luteja
Františka Duška z Tábora aka Luteju již od dětství provází zakládání kapel, spojené s hledáním svojí hudební identity.. Po střední škole se vydává do Londýna kde mimo jiné tráví čas Buskingem s jeho sestrou, nynější ,,Josefinou Dusk”. Po návratu z Londýna a hraní coverů jeho cesta pokračuje a klíčovým okamžikem pro něj je objevení slovenského hudebníka Maoka. I nadále hledá svoje sebevyjádření hudbou která pramení ze srdce..
Můžete se těšit na převážně improvizované vystoupení s kytarou a zpěvem a nechat se nést na vlně hudby, která pramení z daného okamžiku.

https://youtube.com/@luteja8184
https://www.facebook.com/profile.php?id=100077725605084

 

Černý tesák
Černý tesák je sólový projekt Miloše Dolinského, původem z malého města Vidnava na úpatí Rychlebských hor a Jeseníků, nyní pobývajícího v Brně.
V roce 2018 spatřilo světlo digitálního světa EP “Jenom jako”. Krátké šestidílné EP je instrumentální koláží zachycující prvotní roky hledání vlastního směru. Vzniklo v průběhu 3 let v pohodlí pokojíku jen za pomocí kytary a pluginů. Celé je jen jako.
Aktuální tvorba si zachovala imaginárnost a obrazotvornost prvního EP, ale jinak se stylově značně liší. Jádra písní jsou tvořena kytarovými smyčkami (looping), které v sobě nesou ozvěny ambientu, kytarového elektra a minimalismu, vedoucí posluchače až k pomezí tranzu. V minulosti se představil na festivalech jako Okolojeles, Žižkovská noc, Jesnění, Luhovaný Vincent nebo jako předkapela Letní kapely při benefičním koncertu v Tančírně.
Inspirací pro současnou tvorbu je převážně hudba od Boards of Canada, Burial nebo Aphex Twin.
V současné době probíhá nahrávání debutového alba, které vyjde (snad) na jaře 2023.

https://www.youtube.com/channel/UCsJbBDUzNkc-nzaAT4LQoqQ
https://cernytesak.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/cernytesak/

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

lo-fi, alternativa, ambient, ethno