Financováno z Fondů EHP 2014-2021

LEBANON HANOVER (UK/DE) + BODY OF PAIN + BLOOD PACT

Klub:

Kabinet MÚZ

Datum:

24. 11. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

LEBANON HANOVER (UK/DE)

Minimalistický dark wave, který vychází ze dvou bijících srdcí. Lebanon Hanover je ledově chladná post-punková odpověď na dnešní odcizený svět. Švýcarka Larissa Iceglass a William Maybelline z Británie se jeví jako skuteční romantici moderní doby, kteří obdivují básníka Williama Wordswortha. Fascinováni krásou secesní estetiky po nocích prozkoumávají britská pobřeží i lesy nebo se naopak inspirují berlínským urbanismem. Dvě postavy v mlze, které pojí temný syntezátorový zvuk, tepající basová linka a melancholické texty.

Britsko-německé duo Lebanon Hanover vzniklo v roce 2010. Rok poté vyšlo splitko s kapelou La Fete Triste a větší pozornosti se jim dostalo až s albem The World Is Getting Colder z roku 2012, které stejně jako všechny ostatní řadovky vyšlo u vydavatelství Fabrika Records. Britský hudební časopis Terrorizer označil Lebanon Hanover za „nejlepší britskou kapelu, o které jste nevěděli, že existuje.“ Jejich hudba bývá přirovnávána ke gotickému rocku/post-punku z 80. let, jakou hráli Siouxsie and the Banshees, The Cure nebo Bauhaus. S aktuálně poslední deskou Sci​-​Fi Sky se kapele podařilo navázat na to nejlepší z vlastní tvorby, přičemž laťka nastavená nahrávkami Tomb For Two a Let Them Be Alien byla sakra vysoko. Chlad a mrazivá estetika v nejčistší formě!

https://www.facebook.com/lebanonhanover

 

BODY OF PAIN

Jedněmi z dalších hostů večera budou výtvarní umělci Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska aka Body Of Pain, kteří dovezou hudební doprovod ke konci světa. Cold synths for warm-hearted vampires.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064870459540

 

BLOOD PACT
Epic love darkwave electro music, ve kterém svoje hudební i vizuální temné pudy zformovali Paula Cantare a Yak Hottcutt z kapely Piča z hoven.
https://www.facebook.com/bloodpactspace/

https://bloodp4ct.bandcamp.com/

>> FB EVENT:

https://fb.me/e/1PDP3Anrb

 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, elektronika, punk, rock