Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Lab jam session #275: Jazz with Alf Carlsson & Jiří Kotača

Klub:

Music Lab

Datum:

17. 10. 2022 | 20:30

Teaser:

The pilot project of Music Lab – regular jam sessions are connecting musicians not only from Brno. The goal is to play, improve, find new contacts, and, most of all, have fun!

Text doplnění:

The pilot project of Music Lab – regular jam sessions connecting musicians not only from Brno. The goal is to play, improve, find new contacts, and most of all to have fun!
Every musician who will join a performance will get 150Kč for free on the bar!!!
Hauseband:

Alf Carlsson – kytara
Jiří Kotača – trumpeta/křídlovka
Kristián Kuruc – bicí, pad

Alf Carlsson & Jiří Kotača je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona (komponoval hudbu pro Nobelovu cenu míru) a českého trumpetisty Jiřího Kotači (výherce České jazzové sklizně 2020 a nominace na Cenu Anděl 2020). Tyto dva muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, ze kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze regulérní kapela fungující již šestým rokem. Ta odehrála desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Slovensku, Německu, Bulharsku a České republice. Dvojici lídrů doplní na podzimní tour slovenský bubeník Kristián Kuruc. V hudbě tohoto tria (a někdy také kvarteta) se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru. To přináší, spolu se sofistikovaným využitím elektroniky, unikátní zvukovou kombinaci této kapely. Alf a Jiří ve svých kompozicích kladou důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a práci s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely, kteří mají zkušenosti s koncertováním s Grammy nominovanými hudebníky jako je Ilja Reijngoud. Spolupracují také s Matúšem Jakabčicem, Davidem Dorůžkou nebo European Radio Jazz Orchestra.

Nalaďte se
video: https://bit.ly/YouTube_FocusedVoice; http://bit.ly/2R2UyNk (EPK Journeys)
spotify: https://bit.ly/FocusedVoice_CarlssonKotača

Entry: 100Kč

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

jazz