Financováno z Fondů EHP 2014-2021

JACOB COLLIER

Klub:

Sono Music Club

Datum:

31. 10. 2022 | 19:30

Teaser:

START:

19:30

POŘADATEL:

JAZZFESTBRNO

Text doplnění:

Brněnská premiéra multiinstrumentalisty a zpěváka Jacoba Colliera, kdysi zázračného teenagera, nyní obdivovaného všestranného umělce, který má našlápnuto stát se legendou.

Málokomu je dáno do vínku tolik představivosti a hudebního nadání, jako se to poštěstilo Jacobu Collierovi. Londýnský talent k těmto předpokladům přidal píli a uměleckou plodnost a tak není divu, že je mnohými označován za jednoho z nejinovativnějších hudebníků své generace. Ostatně když mu bylo sotva dvacet, už mu poklony skládali Herbie Hancock či Pat Metheny a producentsky se ho ujal Quincy Jones.

Collier dal o sobě veřejnosti poprvé vědět přibližně před deseti lety ještě jako teenager prostřednictvím sociálních sítí a podomácku vytvořenými klipy umístěnými na YouTube. Debutové album In My Room (2016) vytvořil doma ve svém pokojíčku. Výsledek? Nadšené ohlasy od široké i odborné veřejnosti korunované dvěma cenami Grammy. Úspěch mu otevřel dveře u dalších zvučných jmen z hudební branže a tak si vyzkoušel spolupráci například s popovými i hip-hopovými umělci jako Coldplay, Tori Kelly, SZA a mnohými dalšími. Od roku 2018 pracuje na Djesse, projektu nebývalého měřítka – čtyřech albech zahrnujících padesát skladeb ve spolupráci s více než třiceti hudebníky, přičemž každé z nich je zcela samostatným hudebním světem co do zvuku, stylu i žánru. Skladby z Djesse Volumes 1 & 2 mu vynesly dvě Grammy za aranžmá a zlatý gramofonek ve stejné kategorii si Collier vysloužil i v roce 2021 s Djesse Volumes 3, která byla dokonce nominována na desku roku v hlavní kategorii.

Collier udivuje nejen fenomenálním hudebním sluchem, hlubokou znalostí hudebního řemesla a schopností zahrát téměř na vše, ale i sytým hlasem s famózním rozsahem. S lehkostí a charismatem navíc překračuje hranice hudebních žánrů.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr: