Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Hrubá Hudba / Host: Lucie Redlová

Klub:

Fléda

Datum:

13. 10. 2022 | 20:30

Teaser:

Hrubá Hudba je v koncertní podobě průsečíkem dvou projektů etablovaných na české scéně, nu-jazzové Lesní zvěře a folklorní Horňácké muziky Petra Mičky. Je jedinečným dvojalbem propojujícím autentické nahrávky horňáckých zpěváků a místní tradiční hudbu v novém multižánrovém kabátu.

Text doplnění:

PŘEDPRODEJ: (bez dalších poplatků)

1. vlna – 286 Kč // VYPRODÁNO

2. vlna – 349 Kč

 

► Smsticket.cz: https://www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/26641-hruba-hudba

► GoOut.cz: https://goout.net/en/tickets/hruba-hudba/ruil/

 

Jednu polovinu nahrávky tvoří stejnojmenná deska Jiřího Hradila a Horňácké muziky Petra Mičky, kde společně rozvíjejí horňácké písně do množství neobvyklých poloh nejrůznějších žánrů. Horňácké muzikanty propojil Jura s dalšími českými a slovenskými umělci. Na nahrávku si našli cestu Katarzie, Kato, Miloš Rejsek nebo Jaroslav Rudiš.

Uskupení zaujalo svým podáním českého horňáckého folklóru na mnohých českých a několika německých koncertech zahraničních akcích, za všechny například Colours of Ostrava 2022, MFF Červený kostelec, 2022 Beseda u bigbítu 2021, Hannover Festival der Stimmen 2022 , Focke Muzeum Bremen 2022. Lesní zvěř se účastnila v minulých letech mj. BruselJazz Marathon, Eurojazz festival Mexico nebo Kaunas Jazz festival v Litvě.

 

Druhá část s názvem Hlasy starého je z dílny Horňácké muziky Petra Mičky. Projekt s více než dvacetiletou historií naopak nabízí ryzí zážitek horňáckého folkloru v podání nejlepších lokálních pěvců. Petr Mička se snažil zachytit vývoj tradice a zakonzervovat vystoupení jejích nejvýznamnějších nositelů. Na desce se objevují například Anna Šajdlerová, Martin Čambal nebo Dušan Holý a mnoho dalších.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

https://www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/26641-hruba-hudba Kč

Předprodej:

Žánr:

folk, folklor