Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Free forms #5

Klub:

PONAVA

Datum:

08. 02. 2023 | 20:00

Teaser:

To, že se na Ponavě potkávají skvělí lidé a vystupují zde výborní umělci je všem jasné, jenomže 8. února se tu potkají ti nejlepší z nejlepších!
Jedinečná příležitost vidět a slyšet umělce v ojedinělém projektu F͢R͢E͢E͢ ͢F͢O͢R͢M͢S͢.
Jᴜsᴛ MᴜsɪᴄCʀᴇᴀᴛɪᴏɴ. Iɴɴᴏᴠᴀᴛɪᴏɴ. Fʀᴇᴇᴅᴏᴍ. Mᴜsɪᴄ.

Text doplnění:

F͢R͢E͢E͢ ͢F͢O͢R͢M͢S͢ ͢-͢ ͢J͢U͢S͢T͢ ͢M͢U͢S͢I͢C͢ je aktivní komunita umělců (hudebníků, tanečníků a výtvarníků) z mnoha evropských zemí – Rakouska, Francie, Anglie, Maďarska, Holandska, Itálie, Slovinska, Česka a Slovenska.

 

Peter Graham – piano
Pavel Zlámal – saxofon
Kristýna Švihálková – steeldrum, pila
Vlado Micenko – kontrabas
Žaneta Vítová – akordeon
Vít Beneš – kytara

Kreativní setkání probíhají již řadu let v mnoha zemích. Za jakési centrum lze považovat Vídeň a hlavního organizátora Udo Preise. Od října 2022 můžete tato mezinárodní setkání pravidelně sledovat i v Café Ponava.

Od 60. let minulého století se díky umělcům jako Derek Bailey, Paul Rogers, Axel Dõrner, Paul Lovens, Evan Parker a mnoha dalších vyvíjí improvizační hudební “styl”, který se znatelně vzdaluje všem typům jazzu a free jazzu i tehdejším avantgardním hnutím.
Způsob tvorby, který nelze jednoznačně zařadit, je tak rozmanitý jako počet umělců, kteří pro své komplexní umělecké znalosti a virtuozitu mohou a především chtějí vstoupit do této otevřené komunikace mezi sebou samými i přítomnými diváky.

http://www.limmitationes.com/FreeForms/FreeForms.htm

Doporučené dobrovolné vstupné 150,-

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

alternativa, ambient, experimental, free jazz, jazz