FOLK TEAM – vánoční večírek

Metro Music Bar

19. 12. 2022 | 20:00

Folk Team vznikl v roce 1974. Do roku 1989 byl především klubovou kapelou, hrající folk. Po roce 1989 postupně elektrifikoval a hraje folkrock. Páteř kapely tvoří: Roman Venclovský – zpěv, kytara, Ivan Huvar – zpěv,kytara,textař, Pavel Kopřiva – housle. V posledních letech dále hrají v kapele: Roman Jež – klávesy, Dalibor Dunovský – baskytara, Pavel Bříza – bicí. Dnes už legendární skupina Folk Team bývá žánrově vřazována k folkrocku či softrocku, některé skladby jsou laděny bigbítově jiné inklinují k čistému folku, až k šansonu. Hlavní repertoár je dílem dvojice Venclovský – Huvar. Skupina funguje bez přerušení činnosti více než 40 let.