Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Elbe, Et Moriemur, Self-hatred

Klub:

Melodka

Datum:

03. 06. 2022 | 19:30

Teaser:

ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doom metalu.

Text doplnění:

ET MORIEMUR patří mezi přední představitele českého atmosférického death/doom metalu. Formace, v níž figurují hudebníci známí například ze SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY či SELF-HATRED, má za sebou už čtyři alba, z nichž to poslední jí vychází letos na jaře u renomovaného indického labelu Transcending Obscurity.
Nová deska „Tamaší no Jama“ je koncepčním počinem točícím se kolem havárie letadla japonských aerolinek, při níž v srpnu 1985 zahynulo přes pět stovek lidí na palubě. „Čerpali jsme především z příběhů cestujících a posledních vzkazů, které napsali rodině. Další inspirací byla tradiční japonská poezie haiku,“ poznamenává zpěvák Zdeněk Nevělík.

Další info:
https://www.facebook.com/etmoriemur
https://etmoriemurdoom.bandcamp.com
https://www.youtube.com/watch?v=2pNmlg7RRjs

SELF-HATRED staví na solidních kořenech české doom metalové scény z let devadesátých, jejichž odkaz kombinují s depressive blackovými a post/blackovými náladami. Skupina, jména jejichž členů jsou spojena s formacemi jako DISSOLVING OF PRODIGY či SOMNIATE, má za sebou debut Theia (2016) a jeho následníka Hlubiny (2018), oba vydané u respektovaného ruského doomového labelu Solitude Productions.
„V současné chvíli dokončujeme materiál pro desku třetí, jejíž střípky budeme prezentovat naživo při nadcházejících koncertech, než se znovu zavřeme do studia,“ přibližuje kytarista Aleš Vilingr.

Další info:
https://www.facebook.com/selfhatreddoom
https://self-hatred.bandcamp.com/album/hlubiny
https://www.youtube.com/watch?v=o0MxfeRsCR4

ELBE patří mezi to nejlepší, co domácí post/doom rocková scéna nabízí. Kapela v čele se Standou Jelínkem (DYING PASSION) a Martinem „Spacoshem“ Peřinou (BETWEEN THE PLANETS) po rockově laděném debutu Sudety (2018) vydala předloni u uznávaného českého labelu Epidemie Records album Eschatology, kde zabrousila do temnějších a hudebně syrovějších vod.
„Eschatology je záznamem dvou let setkávání party přátel. Texty nejsou koncepční, ale spojuje je láska k horám, nálada, emoce a atmosféra toho, co nás více dělá lidmi,“ uvádí k nové tvorbě zpěvák Insomnic.

Další info:
https://www.facebook.com/elbeband
https://elbeband.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=V4JzFZ50mqg
¨
Grafiku pro plakát poskytla “Rosemary – Photography”
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063615456667

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

metal