Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Divergent Connection Orchestra / Maraton hudby 2022

Klub:

PONAVA

Datum:

13. 08. 2022 | 17:00

Teaser:

Transcendentální hudební a taneční večírek, anóbrž maraton na Maratonu hudby Brno Přijďte k nám, budete s námi ascendovat, transcendovat a dělat další úkony vedoucí ke zkvalitnění lidského bytí… Zároveň nevadí, když budete třeba jen poslouchat a tančit…to je taky cajk 

Text doplnění:

Transcendentální hudební a taneční večírek, anóbrž maraton na Maratonu hudby Brno
Přijďte k nám, budete s námi ascendovat, transcendovat a dělat další úkony vedoucí ke zkvalitnění lidského bytí…

Zároveň nevadí, když budete třeba jen poslouchat a tančit…to je taky cajk

Váš Pavel
—————————–
V rámci spolupráce s partnerskými městy vystoupí v řadách orchestru skvělí improvizátoři z belgického Gentu, jimiž jsou Bart Maris na trubku a Giovanni Barcella na bicí.
—————————–
Improvizační orchestr se na scéně objevil poprvé v r. 2014, byl založen brněnským improvizátorem a experimentátorem (absolventem a nyní též pedagogem JAMU) Pavlem Zlámalem, který je i jeho uměleckým vedoucím a dirigentem. Těleso je obsazeno zkušenými hudebníky různých žánrových zaměření, které spojuje společná myšlenka objevování a hledání i za hranicemi zavedených zvyklostí.

Hudební kvality členů umožňují nejen nekompromisní zvukové experimenty, ale i užívání stylových klišé v překvapivých, neokoralých souvislostech. 
Systémem neklasických dirigentských gest pak Zlámal jako dirigent usměrňuje hudební tok. Takto vznikající hudba je dílem přítomného momentu, výsledkem vzájemné interakce mezi hudebníky a dirigentem.

Ambice a potenciál tohoto orchestru však nezůstávají jen u hudebního vyjadřování. Působnost „tvoření v přímém přenosu“ je rozšiřována o složku výtvarnou, dramatickou, taneční či performativní.

Balancování na hraně nejistoty a překvapení nechává vzpomenout jména jako např. Frank Zappa, Barry Guy, Walter Thomson, John Zorn, Butch Morris, Evan Parker, Sun Ra Arkestra a další.

Vstupné dobrovolné, zážitky k nezaplacení…

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

free jazz, jazz