Financováno z Fondů EHP 2014-2021

DEZERTER (PL) + TRHAN (CZ) v rámci klubového festivalu BAtCH

Klub:

VEGALITÉ

Datum:

Teaser:

Tohle bude jedinečný koncert a zážitek pro všechny milovníky punku a hardcoru. Takovej malej svátek těchto tvrdších žánrů!

 

Polská legenda DEZERTER, která silně ovlivňovala a stále i ovlivňuje směr kritického myšlení v komunitě tohoto hudebně-filozofického proudu, už několik let na velká turné nejezdí.
 

O to větší poctou je pro nás pak to, že právě do Brna dorazí unikátně zahrát svůj set a to jako do jediného českého města v rámci svých plánovaných koncertů.

 

Kapela vznikla už za totality v roce 1981 ve Varšavě pod původním provokativním názvem SS-20. Ten tehdy odkazoval na sovětské rakety nesoucí jaderné hlavice. O rok později se pod tlakem státní cenzury přejmenovala na dodnes aktuální Dezerter.

 

Mistři slova a jedovatého nabroušeného zvuku za sebou mají kromě početné řady vydaných desek i zasloužené zářezy na několika zásadních kompilacích světového hardcore-punku a jejich provokativní skladby posloužily i jako soundtrack k několika filmům.

 

DEZERTER dodnes trefně a kriticky komentují dění ve středoevropském prostoru a vlastně i směřování celé lidské společnosti na tomto světě. Dokladem může být i letošní skladba s názvem „Idy“ s jasným vzkazem ruskému prezidentovi Putinovi: „Botoxový diktátore, tenhle svět není tvůj… Tvůj konec přijde brzy…“

www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

 

***

 

Jako předkapelu jsme nemohli vybrat nikoho jiného než brněnské TRHAN.

Kapela vznikla před nedávnem na základech členů místních legendárních seskupení jako Pazi Snajper nebo Mac Gyver.
 

Teprve velmi pomalu začíná svou produkci posouvat dále i ke svým fanouškům na svých energií nabitých koncertech.
 

Jejich jednoznačnou předností jsou především skvělé a hluboké texty a bravurně zmáknutá rytmika vykreslená výraznými melodickými linkami.

https://trhan.bandcamp.com

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

HC, punk