Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Daniel Bulatkin Dutch Quintet

Klub:

PONAVA

Datum:

05. 05. 2022 | 20:00

Teaser:

Známý pianista, varhaník a skladatel Daniel Bulatkin vystoupí za doprovodu Jesse Schilderinka, Jense Meijera, Cyrilla Oswalda a Petra Kormana v jejich novém seskupení na Ponavě

Text doplnění:

Pianista, varhaník a skladatel Daniel Bulatkin (*1999), momentálně působící v Holandsku, je jednou z vůdčích osobností mladého českého jazzu. Daniel měl od začátku své kariéry štěstí na spolupráce se svými českými vzory, a záhy na koncertování se zahraničními jmény na prestižních pódiích po celé Evropě. To vše brzy přivedlo i k vystoupením po boku světových hvězd jako Ulf Wakenius, Justin Faulkner, Tineke Postma, Gergo Borlai, Gary Husband a další.
V dnešní době je Daniel ke slyšení ve formacích od straight-ahead a moderního jazzu, až k prog-rocku, neo-soulu, či world music. To vše, aniž by přišel o svůj jedinečný zvuk a rukopis. Publicisté i kolegové jej označují za “naději českého jazzu” (Česká televize) či “vycházející hvězdu” (skjazz.sk). Ke dnešnímu dni vydal dvě alba jako (co-)leader – Drifter Days a The New Beginning. Obě CD byla zmíněna v žebříčku kritiků ČRo Jazz mezi nejlepšími ve svých jednotlivých letech.
Tentokrát představí Daniel po svém boku poprvé na domácí půdě i své nové holandské kolegy, vysoce žádané hráče Jesse Schilderinka (tenor sax) a Jense Meijera (bicí). V kombinaci s dalším Holanďanem (žijícím u nás) – Cyrillem Oswaldem (tenor sax) – a kontrabasistou Peterem Kormanem slibuje formace zážitek plný explozivní energie, organické souhry a výpravné improvizace.

Cyrille Oswald (NL) — tenor sax
Jesse Schilderink (NL) — tenor sax
Daniel Bulatkin (CZ) — piano
Miloš Klápště (CZ) — kontrabas
Jens Meijer (NL) — bicí

Vstupné zdarma, zážitky k nezaplacení…

http://danielbulatkin.com/

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

dobrovolné Kč

Předprodej:

Žánr:

jazz