Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Chalupski | Billow

Klub:

Alterna

Datum:

09. 11. 2022 | 20:00

Teaser:

Text doplnění:

CHALUPSKI

Táborský skladatel Václav Chalupský se po třech letech vrací s novým albem, které nese název Improvisations for Dance. Inspirací mu byly zkušenosti s korepeticí a skladbou pro fyzické divadlo a současný tanec.

Nové skladby vychází z improvizací, které více či méně vznikaly jako dialog mezi různými druhy umění a až posléze dostaly jasné rysy samostatně fungujících, čistě hudebních kompozic. I proto je deska zvukově barevnější a kromě klavíru na ní uslyšíme i smyčky elektrické kytary a syntezátorů.

BILLOW

Dream popová kapela z Veselí nad Moravou, kterou tvoří Lenka a Jakub Zbořilovi a Vojtěch Veselý, v živé verzi je navíc doprovází bubeník Erik Netušil. Vydávají na slovenském labelu Z Tapes. Debutovali v roce 2017 křehkou akustickou deskou Maps, které se dostalo pozitivních ohlasů od českých kritiků – album se zařadilo mezi nejlepší domácí desky roku na hudebních webech Beehype, AlterEcho či Full Moon. 

V roce 2019 vydali Billow druhé album Seascape (Z Tapes, Piper Records), které si povšimli také zahraniční recenzenti. Kazetové vydání je mimo jiné distribuováno v Japonsku, kde kapela letos odehrála i koncertní turné. Na zatím poslední desce pojmenované jednoduše III (Z Tapes, 2020) se zvukově posunuli blíže k elektronice.

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

indie pop, klasika