Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Bulatkin | Červeňák | Micenko | Kuruc

Klub:

PONAVA

Datum:

04. 07. 2022 | 20:00

Teaser:

DANIEL BULATKIN – piano & klávesy
GABRIEL ČERVEŇÁK – el. kytara
VLADO MICENKO – kontrabas
KRISTIÁN KURUC – bicí

Text doplnění:

Pianista, varhaník a skladatel Daniel Bulatkin (*1999), momentálně působící v Holandsku, je jednou z vůdčích osobností mladého českého jazzu. Daniel měl od začátku své kariéry štěstí na spolupráce se svými českými vzory a záhy na koncertování se zahraničními jmény na prestižních pódiích po celé Evropě.
To vše brzy přivedlo i k vystoupením po boku světových hvězd jako Ulf Wakenius, Justin Faulkner, Tineke Postma, Gergo Borlai, Gary Husband a další. V dnešní době je Daniel ke slyšení ve formacích od straight-ahead a moderního jazzu, až k prog-rocku, neo-soulu, či world music. To vše, aniž by přišel o svůj jedinečný zvuk a rukopis. Publicisté i kolegové jej označují za “naději českého jazzu” (Česká televize) či “vycházející hvězdu” (skjazz.sk). 
K dnešnímu dni vydal dvě alba jako (co-)leader – Drifter Days a The New Beginning. Obě CD byla zmíněna v žebříčku kritiků ČRo Jazz mezi nejlepšími ve svých jednotlivých letech.

Daniel se tentokrát představí s brněnskou sestavou svých nadaných mladých přátel a zahraje převážně svou novou autorskou hudbu, inspirovanou životem v Holandsku i současným děním.

 

DANIEL BULATKIN – piano & klávesy
GABRIEL ČERVEŇÁK – el. kytara
VLADO MICENKO – kontrabas
KRISTIÁN KURUC – bicí

 

Vstupné dobrovolné, zážitky k nezaplacení…

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr:

jazz