Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Betonovej Bez + Nedělní lidé

Klub:

Stará Pekárna

Datum:

19. 02. 2022 | 20:00

Teaser:

BETONOVEJ BEZ je brněnská rostlinka s dvacetidvouletou tradicí a svéráznými kořeny sahajícími až do zatuchlých sklepních prostor. HRAJEME AUTORSKOU HUDBU, o které mezi sebou sice mluvíme jako o kakofonním undergroundu, ale obecně by šla nejlépe pojmenovat jako alternativní rock,
+ Nedělní lidé – česko-moravsko-uherský kvintet oscilující na pomezí minimalismu, rámusu a punkovo-jazzových základech. Od roku 2004 vydali celkem tři studiová alba (Nedělní lidé – 2005, samonáklad; Hnětetěto – 2008, Ears&Wind Records; Polaskaki – 2011, Polí5), která zaznamenala pozitivní recenze i ohlas v médiích. Vystupovali na četných festivalech v ČR (Colors of Ostrava, Malá Alternativa, Boskovice, Krákor, Babí léto) i v zahraničí (DE, HU).

Text doplnění:

Betonovej Bez

BETONOVEJ BEZ je brněnská rostlinka s dvacetidvouletou tradicí a svéráznými kořeny sahajícími až do zatuchlých sklepních prostor. HRAJEME AUTORSKOU HUDBU, o které mezi sebou sice mluvíme jako o kakofonním undergroundu, ale obecně by šla nejlépe pojmenovat jako alternativní rock, přesněji eschatonální anarcho – poetismus. ZPRAVIDLA VLASTNÍ TEXTY NAŠICH PÍSNÍ pojednávají velmi veseleo vesměs závažných otázkách lidské existence, sem tam se najde i něco smutnějšího.

 

Nedělní lidé

česko-moravsko-uherský kvintet oscilující na pomezí minimalismu, rámusu a punkovo-jazzových základech. Od roku 2004 vydali celkem tři studiová alba (Nedělní lidé – 2005, samonáklad; Hnětetěto – 2008, Ears&Wind Records; Polaskaki – 2011, Polí5), která zaznamenala pozitivní recenze i ohlas v médiích. Vystupovali na četných festivalech v ČR (Colors of Ostrava, Malá Alternativa, Boskovice, Krákor, Babí léto) i v zahraničí (DE, HU). Paralelně s NL muzikanti učinkují ve formacích Gregor Samsa, Fask Luma, Matemuzika či se věnují výtvarnu (Mazsola, JKF). „Trocha podzemí, šílený panáček s hůlkou, utržený kolotoč a neveselá veselice,“ Petr Vrba (Radio 1).

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

100/130 Kč

Předprodej:

Žánr:

alternativa, , jazz rock, rock, underground

Fotogalerie