Financováno z Fondů EHP 2014-2021

Bare Escape | On the Roof

Klub:

Alterna

Datum:

16. 03. 2023 | 20:00

Teaser:

Čtyřhlavé zvíře nespí. Průnik několika různých hudebních přístupů, které se potkávají v kapele Bare Escape, odkazuje na to nejlepší z americké indie, emo a hardcore scény konce devadesátých let.

Text doplnění:

BARE ESCAPE

Jihomoravská sestava Bare Escape debutovala deskou In A Flash a neuplynul ani rok, kdy jim vyšlo další album What If We Burn It na brněnském labelu Kabinet Records. Na obou nahrávkách se setkává energie muzikantských tváří, a to Aleše Gajdošíka (De Mood, Ette Enaka, sólový projekt Aleshi), dvojice Tomáš Hruban a David Mikeš (oba z VDYD) a na base je zpočátku doplnila Vendula Pukyšová ze sinks a Nichi Mlebom, kterou po nahrání druhé desky nahradil Rhys Braddock z Metronome Blues a Gerda Blank. Průnik několika různých hudebních přístupů, které si každý ze členů přinesl, odkazuje na to nejlepší z americké indie, emo a hardcore scény konce devadesátých let. Začátkem roku 2022 se jako nový baskytarista do kapely přidal Miloš Bogdan (KODDN, Levantadores, Ette Enaka).

 

ON THE ROOF

Mladá pětičlenná kapela z Orlických hor vydala v roce 2022 debutovou desku Urban Entropy, na níž definovala svůj zvuk a představu o moderní kytarové hudbě. Album pokřtila právě u nás v Alterně na Open Air Stage.

Do kolážovitých riffů a živelných rytmů v mraku elektronických aranží proniká melodický zpěv a saxofon. Barevné kompozice, zvukové experimenty a výrazné instrumentální pasáže jsou na živých vystoupeních o to dravější a intenzivnější. 

Typ eventu:

koncert

Cena lístku:

Předprodej:

Žánr: