Financováno z Fondů EHP 2014-2021

OSA peníze z pohledu Vegalité

Vegalité má od svého vzniku v roce 2009 jako jednu z hlavních myšlenek, že nepořádá koncerty interpretů zastupovaných OSA či jejích zahraničních ekvivalentů (viz. naše webovky).

Jistě, je to “undergrondový” přístup, ale my jsme underground.

OSA považuji za absolutní nesmysl.

Nevím, proč bych měl mít nahlašovací povinnost na každou akci, co děláme, nevím, proč bych s nimi měl vůbec komunikovat, když interpreti, kterým děláme koncerty, s nimi nemají nic společného.

Vážím si brněnské OSA (!) za to, že mi dali po prvních pár letech a schůzkách pokoj a respektují v tichosti můj klub – to nebývá na celostátní úrovni zvykem.

Jistě, platíme roční paušál za reprodukovanou muziku, ale tím to pro mě končí.

Čas od času pak ještě nasraně zaplatím pokutu a poplatek za nějakého externího promotéra, co u nás udělal akci a nedostatečně komunikoval s kapelou a nějaký fanda zveřejnil video z koncertu na yt.

Je to pro mě úplně cizí organizace a peníze z jejich zdrojů kategoricky nechci. Nedej bože jejich logo na plakátě festivalu, jehož součástí je Vegalité. 

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kulturou proti chátrání
Kulturou proti chátrání
1 rok před

Mám to (a Sibiř) úplně stejně jako Jiřina. Ještě si pamatuji OSA na Baštách někdy na přelomu milénia a “vtipné” zážitky s ní (a paušální vybírání za koncerty nezastupovaných cizích kapel – abych odpověděl Řehořovi – historky až se potkáme, ale věřím, že jich má každý spoustu). Dopracovali jsme se ke stejnému modelu jako Vegalité a též se domluvili, že si dáme vzájemně pokoj. Ale to už je dávno, nicméně fungovalo to i dál.

ALE: rozumím argumentům Martina a Lukáše. Ok, snad to půjde nějak vyřešit, a protože bych nechtěl (jakože trochu ano:-) zabředávat do toho, co mi na OSA vadí, tak budu raději doufat, že najdeme způsob, jak se domluvit.

Nicméně, ani Sibiř nechce peníze od OSA, podílet se na showcase, kam pár peněz dají, ani být na plakátech, kde se jejich logo objeví. Ale snad najdeme řešení.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x